Nie żyje legendarny trener NBA! Zmarł Jerry Sloan

2020-05-22 16:55 MSo
Jerry Sloan
Autor: Twitter / Utah Jazz Jerry Sloan

Żałoba w świecie NBA! Utah Jazz poinformowało dziś o śmierci legendarnego trenera, Jerry'ego Sloana. Był dwukrotnym wicemistrzem jako trener tej ekipy. Jerry Sloan zmarł w wieku 78 lat. To członek koszykarskiej Hali Sław.

Przez lata był związany z Chicago Bulls, dla których wystąpił w niemal siedmiuset meczach. Zawodową karierę rozpoczynał w Baltimore Bullets. Grając w barwach "Byków" dwukrotnie wchodził do składu Meczu Gwiazd w roku 1967 i 1969. Klub Chicago Bulls zastrzegł należący do niego numer 4.

Największe sukcesy święcił jako szkoleniowiec. Jest mistrzem olimpijskim z Atlanty z 1996 roku. Na zawody pojechał w roli asystenta trenera. Dwukrotnie jego drużyna zajmowała drugie miejsce - Utah Jazz było wicemistrzem NBA w 1997 i 1998 roku.

Michael Jordan CENZUROWAŁ "Ostatni Taniec"?! Wyciął ważny fragment o dzieciństwie

Tragiczne wieści o jego śmierci przekazało Utah Jazz. - Spoczywaj w pokoju, trenerze - napisali na Twitterze. - Zawsze będzie synonimem Utah Jazz. Na zawsze pozostanie częścią naszego klubu. Łączymy się w smutku z rodziną i przyjaciółmi - czytamy w komunikacie na stronie.

Najnowsze