Koszykarze 3X3

Autor: screen/twitter.com/tvpsport

Polacy z medalem!

Polscy koszykarze z medalem Igrzysk Europejskich! Niemcy ograni, wielki wyczyn drużyny 3x3!

2023-06-24 22:54

Polscy koszykarze 3x3 osiągnęli wielki sukces, wygrywając brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich. Reprezentacja Polski zwyciężyła po bardzo dobrym meczu przeciwko Niemcom i odniosła zwycięstwo w stosunku 21:18. Byliśmy świadkami wielkiego święta polskiego basketu!

Polscy koszykarze 3x3 wygrali z Niemcami 21:18 i wywalczyli brązowy medal Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. W wielkim finale o godz. 21.45 Łotysze, którzy w półfinale pokonali biało-czerwonych, zagrają z Belgami.

W turnieju w Krakowie Polacy prowadzeni przez trenera Piotra Renkiela grali w składzie z dwoma mistrzami świata U-23 - Adrianem Boguckim i Mateuszem Szlachetką oraz dwoma doświadczonymi olimpijczykami z Tokio - Szymonem Rduchem i Przemysławem Zamojskim.

Biało-czerwoni kibice wypełniali Cracovia Arenę podczas każdego spotkania reprezentacji Polski i nie inaczej było w przypadku meczu o brązowy medal - na trybunach zostały pojedyncze wolne miejsca, a wiele osób całe starcie obserwowało na stojąco.

Początek spotkania o brąz był wyrównany, obu ekipom trudno było trafić do kosza, jednak po trzech minutach gry to Polacy prowadzili 6:4. W połowie meczu ich przewaga wzrosła natomiast do pięciu punktów.

W drugiej części starcia Niemcy zaczęli grać lepiej, zarówno w defensywie, jak i ofensywie - trzy minuty przed końcowym gwizdkiem tracili do rywali tylko jeden punkt. Biało-czerwoni szybko odbudowali przewagę za sprawą zagrań Boguckiego, jednak równie szybko ją roztrwonili. Ostatecznie rzut wolny Zamojskiego zapewnił Polakom zwycięstwo 21:18.

Podopieczni trenera Renkiela zrewanżowali się tym samym Niemcom za porażkę w fazie grupowej 20:21.

W grupie biało-czerwoni, poza porażką z Niemcami, pokonali Estonię 21:17 i po dogrywce Serbię 20:18. W ćwierćfinale wyeliminowali natomiast Izrael 21:13.