A.J. Slaughter

Autor: CyfraSport A.J. Slaughter

Polska - Izrael: Slaughter szalał rzutami za trzy, ale to było za mało. Porażka w Gliwicach

2020-02-20 20:50

Mimo zaciętej końcówki i wielkich emocji, Polsce nie udało się rozpocząć eliminacji do mistrzostw Europy 2021 w koszykówce od zwycięstwa. "Biało-czerwoni" do finalnej syreny mieli chrapkę, aby przynajmniej doprowadzić do dogrywki, jednak ostatecznie to Izrael zachował więcej zimnej krwi. Goście zwyciężyli czterema punktami - było 71:75.

Polska - Izrael 71:75 (12:21, 27:16, 14:18, 18:20)

Polska: Kolenda, Koszarek, Slaughter, Gruszecki, Michalak, Sokołowski, Zyskowski, Balcerewski, Cel, Gielo, Hrycaniuk, Kulig

Izrael:

Starcie na Śląsku rozpoczęło się dla gospodarzy źle, bo od kwarty przegranej dziewięcioma punktami. Kolejna odsłona pojedynku była już w wykonaniu Polski udana, a już zwłaszcza dla A.J. Slaughtera, który co rusz dawał radę notować zdobycz rzutami za trzy punkty (łącznie zdobył dwadzieścia osiem). W efekcie zrobiło się remisowo, a sama końcówka zgotowała olbrzymie emocje. Od stanu 58:65 Polacy zdobyli osiem punktów z rzędu i chcieli sięgnąć po wygraną, jednak wtedy dużym doświadczeniem wykazali się goście i nie pozwolili sobie na porażkę. Wygrali 75:71 i do niedzielnego starcia z Hiszpanią w Saragossie polska ekipa podejdzie bez punktów.