Kluczowy gracz wicemistrza Polski zostaje. Igor Lewczuk z nowym kontraktem w Legii

2020-02-20 17:24 MaSz
Igor Lewczuk, Legia Warszawa
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Igor Lewczuk

Kolejny doświadczony piłkarz przedłużył umowę z wicemistrzem Polski. Wcześniej zrobili to m.in. portugalski pomocnik Andre Martins i napastnik reprezentacji Gwinei Jose Kante. Dziś nową umowę podpisał Igor Lewczuk. Obrońca związał się z warszawskim zespołem kontraktem do czerwca 2021 roku. To kluczowy piłkarz w drużynie serbskiego szkoleniowca Aleksandara Vukovicia.

Po raz pierwszy Lewczuk do Legii trafił przed sześcioma laty. Przyszedł z Zawiszy Bydgoszcz. Z ekipą z Łazienkowskiej dwa razy był mistrzem Polski i dwa razy sięgał po Puchar Polski. Na początku sezonu 2016/17 wyjechał do Girondins Bordeaux. We Francji spędził trzy lata.
Jesienią ubiegłego roku ponownie zawitał do stolicy. Jest podstawowym graczem w drużynie Aleksandara Vukovicia. Dziś przedłużył o rok umowę z warszawskim klubem. Czy w maju po raz trzeci sięgnie z Legią po mistrzostwo Polski? - Wracając do Warszawy miałem świadomość, że wiele osób mogło zwątpić w ten ruch - powiedział Lewczuk na oficjalnej stronie warszawskiego zespołu. - Ale swoją pracą i zaangażowaniem chciałem udowodnić, że jestem w stanie pomóc drużynie walczyć o najwyższe cele. Tym bardziej cieszę się, że zostanę w Legii o kolejny rok dłużej. To zaufanie, to dla mnie dodatkowa motywacja, żeby stale się rozwijać i razem z zespołem sięgać po kolejne tytuły - stwierdził doświadczony defensor.
W ostatnim okresie nowe umowy z warszawskim zespołem podpisali także inni doświadczeni gracze. 7 lutego o rok kontrakt przedłużył napastnik Jose Kante, który w tym sezonie strzelił osiem goli w Ekstraklasie. Trzy dni później w jego ślady poszedł Andre Martins, który także zdecydował się kontynuować karierę w stolicy. Portugalski pomocnik będzie występował w zespole z Łazienkowskiej do czerwca 2022 roku.