Czy te podejrzane produkty to doping mistrza olimpijskiego? Trwa śledztwo

2020-10-26 16:15
Lekkoatletyka, doping, strzykawki
Autor: Stade 2 Oto środki znalezione wśród rzeczy, które mogły należeć do mistrza olimpijskiego

Lekkoatletyczny mistrz olimpijski znalazł się na celowniku służb śledczych. Francuskie władze chcą wiedzieć, czy to do niego należały środki dopingujące wykryte w INSEP – francuskim Narodowym Instytucie Sportu, Szkolenia i Wyczynu. Podejrzeniem został objęty Algierczyk Taoufik Makhloufi, złoty medalista igrzysk w Londynie.

Taoufik Makhloufi to trzykrotny medalista olimpijski, mistrz igrzysk w Londynie z 2012 r. na dystansie 1500 m. W Rio de Janeiro w 2016 roku wywalczył srebro na 800 i 1500 m. Jest też wicemistrzem świata na 1500 m z 2019 r. z Dohy. O sprawie informuje francuski kanał sportowy Stade 2, który przyjrzał się podejrzeniom wobec średniodystansowca. A wszystko zaczęło się od przeszukania w INSEP na początku września. Funkcjonariusze znaleźli torebki zawierające strzykawki i środki do iniekcji. Miały się tam również znajdować dokumenty wskazujące, że właścicielem pakunku był właśnie Makhloufi.

Żona Piotra Małachowskiego OSTRO ZAATAKOWANA. Padał CIOS za CIOSEM, zadecydowały centymetry

 Taoufik Makhloufi
Autor: EAST NEWS Taoufik Makhloufi

Francuscy śledczy rozpoczęli postępowanie mające na celu ustalenie czy faktycznie biegacz był posiadaczem podejrzanych produktów i czy mogły one służyć do popełnienia przestępstwa sportowego. Na razie reporterom nie udało się skontaktować z zawodnikiem i uzyskać komentarza samego zainteresowanego.

Sofia Ennaoui po sezonie rekordów: - Wchodzę w najlepsze lata

Super Raport 26.10 (Goście: Joanna Senyszyn – Lewica, dr Paweł Grzesiowski – immunolog oraz Iwona Hartwich – Koalicja Obywatelska)
Najnowsze