David Torrence, lekkoatletyka

Autor: East News David Torrence biegał między innymi na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro

David Torrence nie żyje. Tajemnicza śmierć znanego biegacza i olimpijczyka

2017-08-30 10:37

David Torrence jeszcze w ubiegłym roku brał udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Teraz lekkoatletyczny świat pogrążył się w smutku i zadumie. Znany średniodystansowiec zmarł. 31-latka znaleziono martwego w basenie przy jego domu w Arizonie. Dotychczas śledczy nie ustalili, co było przyczyną zgonu sportowca.

David Torrence miał 31 lat. Amerykański biegacz został znaleziony martwy w basenie przy swoim domu w Scottsdale, położonym w Arizonie. Policja, która badała sprawę zagadkowej śmierci średniodystansowca, nie stwierdziła, by do zgonu przyczyniło się działanie osób trzecich. Śledczy wciąż jednak wyjaśniają dlaczego Torrence odszedł. Informacja o jego śmierci została podana przez Amerykańską Federację Lekkoatletyczną. "Światowa bieżnia straciła świetnego sportowca i przyjaciela. Spoczywaj w pokoju" - napisano na Twitterze.

David Torrence w 2014 roku zdobył srebro mistrzostw świata sztafet. Na zawodach w Nassau startował na dystansie 4x1500 metrów. Nie miał szans, by pojechać na zeszłoroczne igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro jako Amerykanin. Uznał więc, że właściwym będzie zmiana obywatelstwa. Jako reprezentant Peru w finale olimpijskim na dystansie 5000 metrów zajął trzynaste miejsce.