Stadion Śląski

i

Autor: Paweł Skraba

Diamentowa Liga 2023: na czterech kontynentach i w 13 krajach. Polski nie ominie

2022-12-07 13:36

Diamentowa Liga w lekkoatletyce rozciągnie się w przyszłym roku na cztery i pół miesiąca. Obejmie cztery kontynenty. Rozpocznie się tradycyjnie w Azji, a zakończy się – po raz pierwszy – w Ameryce Północnej.

Mityng Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej na chorzowskim Stadionie Śląskim znajdzie się po raz drugi w kalendarzu DL. Tym razem jednak zagości w nim na pięć lat. W roku 2023 odbędzie się 16 lipca, trzy tygodnie wcześniej niż w roku obecnym.

Cykl najwyższej klasy komercyjnych mityngów lekkoatletycznych w roku 2023 liczyć ma 15 imprez, w tym dziesięć w Europie i pięć na trzech innych kontynentach. Inauguracja 5 maja na stadionie Khalifa International w Dosze, który obecnie jest jedną z aren piłkarskich MŚ, a trzy lata temu gościł lekkoatletyczne MŚ. Finał w ramach dwudniowej imprezy (16-17 września) w Eugene w USA, gdzie odbył się tegoroczny światowy czempionat lekkoatletów.

Odwołane w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, mityngi w Chinach mają się odbyć na przełomie lipca i sierpnia. W tym roku w ich miejsce „wskoczył” mityng w Chorzowie. Za kilka miesięcy polska impreza będzie już miała godne siebie ustalone miejsce.

Mityngi Diamentowej Ligi 2023

5 maja Doha (Katar)

28 maja Rabat (Maroko)

2 czerwca Rzym

9 czerwca Paryż

15 czerwca Oslo

30 czerwca Lozanna

2 lipca Sztokholm

16 lipca Chorzów

21 lipca Monako

23 lipca Londyn

29 lipca Szanghaj (Chiny)

3 sierpnia Shenzhen (Chiny)

31 sierpnia Zurych

8 września Bruksela

16-17 września (finał) Eugene (USA)

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze