Diamentowa Liga: Polacy rządzą w Szanghaju! Małachowski pierwszy, Urbanek drugi

2015-05-17 19:49 Jędrzej Smykowski
MAŁACHOWSKI RUSZA PO PIERWSZY DIAMENT
Autor: Paweł Skraba MAŁACHOWSKI RUSZA PO PIERWSZY DIAMENT

Dominacja Polaków w Diamentowej Lidze! W konkursie rzutu dyskiem dwa pierwsze miejsca zajęli biało-czerwoni! Wygrał Piotr Małachowski, a drugie miejsce zajął Robert Urbanek. Obaj panowie rozpoczęli tym samym starania o uzyskanie minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sierpniowe mistrzostwa świata.

Małachowski i Urbanek wyszli na prowadzenie już w drugiej serii. Najpierw zaszalał Małachowski. Rzucił dyskiem na odległość 64 metrów i 43 centymetrów. Chwilę później przebił go Urbanek. Osiągnął odległość cztery centymetry lepszą. I tak zostało do ostatniej serii, gdzie bardziej doświadczony - i utytułowany - zawodnik zakasował przeciwnika wynikiem 64,65 m.

James Williams z Husarii Szczecin zakasował konkurencję! Przebiegł całe boisko! [WIDEO]

Podczas mityngu w Szanghaju konkurencja nie miała szans. Estończyk Gerd Kanter zajął dopiero dziewiątą lokatę, a Robert Harting wciąż nie wrócił do treningów po kontuzji rekonstrukcji więzadeł w kolanie. I jeszcze rekordzista obecnego sezonu. On akurat z występu w Azji po prostu zrezygnował. Christoph Harting - tak, brat Roberta - postanowił wystąpić w sobotę w Halle. I to tam zapisał najlepszy wynik obecnego sezonu. Imponujące 67 metrów i 93 centymetry.

Tymczasem minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa świata to 65 metrów. Każdy z Polaków musi podobną odległość zapisać dwa razy w sezonie. Miejmy nadzieję, że naszym asom uda się to jak najszybciej.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail