DME Bydgoszcz 2019. Francuska sztafeta zdyskwalifikowana, polscy lekkoatleci liderami!

2019-08-10 21:43 PO
Justyna Święty-Ersetic, lekkoatletyka
Autor: Cyfra Sport Justyna Święty-Ersetic

Lekkoatletyczna reprezentacja Polski idzie jak burza w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy. Po dwóch dniach rywalizacji biało-czerwoni są na pierwszym miejscu w klasyfikacji, tuż przed Francją. W niedzielę ostatni i decydujący dzień rywalizacji.

Drużynowe Mistrzostwa Europy odbywają się od 9 lat i do tej pory wygrywały tylko reprezentacje Niemiec i Rosji. Jednak w tym roku Polacy otwarcie mówili, że ich celem jest walka o złoto. Podstawy do optymizmu były, przecież nasi lekkoatleci na stadionach całego świata osiągali w tym roku kapitalne wyniki. Polacy w Bydgoszczy udowadniają, że nie rzucają słów na wiatr. Większość z nich startuje znakomicie, czego dowodem jest pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej po 22 z 40 rozegranych konkurencji. Początkowo Polacy zajmowali drugie miejsce o 1,5 pkt za Francją, ale po dyskwalifikacji Francuzów w sztafecie prowadzimy o 11,5 pkt!

Kogo możemy zobaczyć w Bydgoszczy w polskiej reprezentacji? W kadrze znaleźli się m.in. biegaczki Ewa Swoboda, Justyna Święty-Ersetic i Sofia Ennaoui, kulomioci Paulina Guba i Michał Haratyk, biegacze Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, skoczek o tyczce Piotr Lisek, dyskobol Piotr Małachowski, czy młociarz Wojciech Nowicki.

Patrząc na nasz skład trudno doszukać się słabych punktów. Celujemy z złoto! Ja liczę na dobre bieganie! Na pewno nie popełnię falstartu, jak 2 lata temu w Lille - powiedziała Swoboda, która w swoim biegu zajęła trzecie miejsce (11,35).