Katarzyna Zdziebło

i

Autor: AP PHOTO/CHARLIE RIEDEL Katarzyna Zdziebło

Katarzyna Zdziebło zdobyła medal na MŚ w lekkoatletyce. Wielki sukces Polki [WIDEO]

2022-07-15 23:37

Ile pięknych emocji dostarcza nam w ostatnich miesiącach chód sportowy. Fenomenalne informacje płyną z Eugene 2022. Na mistrzostwach świata w lekkoatletyce Katarzyna Zdziebło zdobyła srebrny medal w chodzie na 20 kilometrów. Nie sztafeta mieszana 4x400 m, ale chodziarka Stali Mielec została polska bohaterka pierwszego dnia mistrzostw. Poszła jak po swoje. Od początku ugruntowała swoją pozycję i ukończyła zawody na podium.

Nie można było wyobrazić sobie lepszego startu lekkoatletycznych mistrzostw świata Eugene 2022. Pierwszy finał tegorocznej imprezy to chód sportowy kobiet na 20 kilometrów. Nikt nie wyobrażał sobie, że nasza zawodniczka tak fantastycznie pójdzie po medal. A jednak! Katarzyna Zdziebło deklasuje konkurencję w ostatnich latach na tym dystansie. W piątkowy wieczór pokazała też klasę na mistrzostwach świata.

Katarzyna Zdziebło z medalem mistrzostw świata! Wielki sukces Polki

Katarzyna Zdziebło od początku szła w czołówce i utrzymywała się na trzecim miejscu. Nasza zawodniczka szła fenomenalnie, a z trasy dopingował ją m.in. mistrz olimpijski z Tokio Dawid Tomala. Najważniejsze w wykonaniu Zdziebło było równe tempo, które była w stanie utrzymać przez cały dystans.

Z przodu bardzo długo utrzymywały się Chinka Sieji Qieyang i Peruwianka Kimberly Garcia Leon. Polka przez szereg kilometrów szła za nimi ze stratą ok. 20 sekund. Przez chwilę doszła do niej inna Chinka, Ma, jednak nie była w stanie utrzymać tego tempa w dojmującym upale.

Z czasem pierwsza z rywalek na czele zaczęła odstawać, a Zdziebło zaczęła nadrabiać straty. Wyprzedziła Chinkę, ale zabrakło sił, by dogonić genialną reprezentantkę Ameryki Południowej. Mamy srebro mistrzostw świata. I to już w pierwszym finale. Brawo!

Dowiedz się więcej o polskiej medalistce mistrzostw świata. Kim jest Katarzyna Zdziebło, polska lekkoatletka?

Mamy pierwszy medal na MŚ w USA! Niesamowity chód Katarzyny Ździebło
Swoboda: Nikomu nie muszę niczego udowadniać. Pokażę moc w USA

Tak mieszkają polscy lekkoatleci na mistrzostwach świata Eugene 2022. Zobacz zdjęcia!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze