Lisek zaszalał w domu. Świetny wynik na otwarcie sezonu

2022-05-20 21:07
Piotr Lisek - chytrusek na medale
Autor: AP Piotr Lisek - chytrusek na medale

Piotr Lisek bohaterem mityngu zorganizowanego przez siebie w rodzinnych Dusznikach. Najlepszy polski tyczkarz wygrał zawody uzyskując bardzo wartościowy wynik 5,80 cm.

Była to druga edycja zawodów zorganizowanych w rodzinnej wsi Piotra Liska pod Poznaniem, stąd nazwa mityngu - "Lisek w domu". Oprócz naszego wicemistrza świata sprzed pięciu lat wystartowało ośmiu tyczkarzy, wśród których byli medaliści dużych imprez lekkoatletycznych. Bezkonkurencyjny okazał się organizator i gospodarz imprezy, któremu od początku konkurs układał się bardzo dobrze. Wysokości 5,40 i 5,60 pokonał w pierwszych próbach, a 5,70 w drugiej. Mając zapewnione zwycięstwo kolejną wysokość 5,80 zaliczył w pierwszej próbie. Później atakował jeszcze wysokość o 5 cm wyższą, ale nie dał rady, choć w trzeciej próbie był blisko. Drugie miejsce zajęli ex aequo Francuz Ethan Cormont i Amerykanin Matt Ludwig skacząc po 5,60. Szóste miejsce zajął Paweł Wojciechowski z wynikiem 5,50 a Robert Sobera był dziewiąty z rezultatem 5,20. - Cieszę się, że udało mi się skończyć tak dobry wynik właśnie tutaj – powiedział Piotr Lisek dla TVP Sport. - Nic nie zmieniłem w przygotowaniach i wszedłem w sezon letni czując, że jestem w formie. Wysokość 5,85 mogła być na pewno. Liczę, że w tym sezonie będzie coraz wyżej, ale jak zawsze nic nie deklaruję – dodał. Wynik Liska daje mu drugie miejsce na tegorocznych listach światowych wspólnie z trzema innymi tyczkarzami. Liderem jest Amerykanin Christopher Nilsen z wynikiem 6,00.

SZOK! Lewandowski ogłosił zakończenie kariery. Skłonił go do tego wypadek córki, nikt się tego nie spodziewał

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze