Maria Andrejczyk po zabiegu chirurgicznym barku. Nareszcie wakacje!

2021-09-20 18:05
Maria Andrejczyk
Autor: Paweł Skraba / SE Maria Andrejczyk

Witajcie wakacje. Czas prze chwilę odpocząć” - zadeklarowała Maria Andrejczyk. A uczyniła to w poznańskiej klinice Rehasport, gdzie dzisiaj poddała się zabiegowi chirurgicznemu. Wicemistrzyni olimpijska przez niemal cały sezon 2021 rzucała oszczepem odczuwając poważny ból barku.

Bark „wyskoczył z posad” przy fenomenalnym rzucie na 71,40 m w maju, w Pucharze Europy w Splicie. Rekordzistka Polski zrezygnowała z serii występów przed igrzyskami w Tokio i po nich. W ostatnich dwóch startach oddała tylko po jednej próbie.

Wszystko wiąże się z pęknięciem obrąbka stawu barkowego jeszcze w roku 2016. Kolejne sezony Marii naznaczone są dolegliwościami i leczeniem. Nie lepiej jest w tym roku.

- Trafiłam jednak na świetnego lekarza, profesora Przemysława Lubiatowskiego, który przeprowadził operację w Poznaniu i który opiekuje się mną do dzisiaj - opowiadała „Super Expressowi na początku września. - Od niego wiem, że mam teraz „dziurę” w mięśniu w barku i czeka mnie drobny, nieinwazyjny zabieg zaraz po sezonie. To tak zamiast wakacji...

Profesor Lubiatowski przeprowadził ten drobny zabieg właśnie dzisiaj.

„Dzięki za uratowanie raz jeszcze mojego barku” - napisała oszczepniczka na Instagramie.

Teraz wraz z narzeczonym i menadżerem w jednej osobie, Marcinem Rosengartenem, udadzą się w jakieś piękne miejsce, gdzie medalistka z Tokio będzie odzyskiwać pełną sprawność.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze