Michał Haratyk ze srebrem mistrzostw Europy. „Ciężej obronić niż zdobyć tytuł”

2021-03-05 21:47 PAP dch
Haratyk wyrównał swój rekord_1_PUBL
Autor: ADAM WARŻAWA/PAP Haratyk wyrównał swój rekord

15 centymetrów zabrakło Michałowi Haratykowi do obrony tytułu halowego mistrza Europy w pchnięciu kulą. Nasz kulomiot zdobył w Toruniu srebro wynikiem 21,47 m. Przegrał z Czechem Tomasem Stankiem. To pierwszy medal polskich lekkoatletów w imprezie, która potrwa do niedzieli.

Pasjonujący finał rozpoczął się od rekordu krajowego Portugalczyka Francisco Belo – 21,28 m, co dało mu prowadzenie. A jednak miejsce na podium mu się wymknęło. Po chwili przerzucił go bowiem Chorwat Filip Mihajlević – 21,31. W trzeciej kolejce do głosu doszedł Haratyk, do tej chwili lider europejskiej tabeli 2021. To on prowadził wynikiem 21,33 m. Na tym się jednak nie skończyło, bo zza pleców rywali wyskoczył Czech Tomaš Stanek – palnął w piątej próbie 21,62 m. Polak odpowiedział wynikiem 21,47 m. Dalej nie udało mu się już pchnąć. Haratyk bronił w Toruniu tytułu. Walka była wyrównana i trwała do samego końca. W ostatniej kolejce zawodnik KS Sprint Bielsko-Biała i rekordzista kraju osiągnął już tylko 21,21. W ostatnich dwóch edycjach HME reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową.

Justyna Święty-Ersetic: po obozie w RPA, noga dobrze się kręci! WIDEO

Zobacz jak Justyna Święty-Ersetic pobiła rekord Polski. „Mam formę życia” [WIDEO]

Ciężej obronić tytuł niż go zdobyć. Nie oddałem tego za darmo. Kiedy Stanek pchnął 21,62, byłem dodatkowo zmotywowany. Chciałem mocniej i dalej, trochę się poprawiłem, ale nie wystarczyło. Srebro? Nie jest źle – skomentował Michał Haratyk w wypowiedzi dla TVP Sport.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze