Igrzyska olimpijskie

i

Autor: East News

DRAMAT! Pilny komunikat organizatora igrzysk olimpijskich w Tokio. Kibice są ZAŁAMANI!

2021-07-08 16:45

Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się bez udziału kibiców. W związku z pandemią koronawirusa COVID-19, władze Japonii zdecydowały, że ryzyko zachorowań jest za duże i trzeba zrobić wszystko, aby choroba się nie rozprzestrzeniała, szczególnie, że w stolicy Japonii doszło do ponownego wzrostu zachorowań. Decyzja zapadła po dyskusji między międzynarodowym komitetem olimpijskim a premierem Japonii - Yoshihide Sugą i została ogłoszona przez Taro Kano, ministra odpowiedzialnego za organizację zawodów.

Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się bez udziału kibiców. W trakcie dzisiejszej mowy, premier Japonii - Yoshihide Suga, przyznał, że doszedł do porozumienia z komitetem olimpijskim i podjęto wspólną decyzję, aby nie wpuszczać fanów na zmagania sportowe. Wszystko w związku z przyrostem zachorowań w stolicy Japonii i koniecznością wprowadzenia stanu wyjątkowego, który będzie obowiązywał do 22 sierpnia.

Polska piłka pogrążyła się w żałobie. Nie żyje były reprezentant biało-czerwonych, był legendą klubu

Igrzyska olimpijskie w Tokio bez udziału kibiców. Oficjalny komunikat władz Japonii

W swojej mowie premier Japonii zaznaczył, że w stolicy kraju potrzebne jest wprowadzenie obostrzeń, które zahamują przyrost przypadków zachorowań na koronawirusa. W związku z tym, fani nie zostaną wpuszczeni na obiekty sportowe. Obostrzenia na terenie Tokio mają zostać zniesione po 22 sierpnia, a więc po zakończeniu igrzysk olimpijskich. Decyzja premiera dostała poparcie ze strony komitetu olimpijskiego, który debatował w tej sprawie, a ostatecznie potwierdził ją minister odpowiedzialny za organizację turnieju - Taro Kano.

- Absolutnie musimy uniknąć sytuacji, w której Tokio stanie się zalążkiem ponownego rozprzestrzenienia się zakażeń w kraju – powiedział Suga na konferencji prasowej.

Stanisław Czerczesow zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Rosji! Pilne informacje obiegły media

Mariusz Fyrstenberg: Hurkacz urósł o dwa metry. Każdą minutę dnia myśli o tenisie [Super Raport]

Lekarze w Japonii ostrzegają przed koronawirusem

Decyzja o braku kibiców w Tokio spotkała się ze zrozumieniem fanów i środowiska medycznego w Japonii, jednak lekarze nadal apelują o respektowanie zaleceń sanitarnych w terenie aglomeracji stolicji Japonii.

- Oczywiście, popieram decyzję o tym, aby nie było kibiców, ale zmartwienie nie zniknie całkowicie, dopóki mamy tak wielką imprezę jak igrzyska, i to jeszcze w połączeniu z sezonem wakacyjnym - powiedział profesor medycyny szpitala uniwersyteckiego w Kioto Yuki Furuse, który współpracuje z rządem w kwestii pandemii.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze