Znicz, świeczka

i

Autor: Shutterstock Znicz, świeczka

Polska piłka pogrążyła się w żałobie. Nie żyje były reprezentant biało-czerwonych, był legendą klubu

2021-07-08 14:17

Bardzo smutne wiadomości dla polskiej piłki nadeszły w czwartkowe przedpołudnie. Rodzimy futbol stracił wybitną postać. W wieku 82 lat zmarł były reprezentant Polski i legenda Zagłębia Sosnowiec, Józef Gałeczka, o czym poinformował sam klub. Gałeczka dla zespołu z województwa śląskiego zdobył blisko sto goli w najwyższej klasie rozgrywkowej.

„Ten niezwykły piłkarz na wyżyny wyniósł sztukę zdobywania bramek głową, stając się jedną z prawdziwych ikon Zagłębia Sosnowiec” – napisano w klubowym pożegnaniu zawodnika. Gałeczka zadebiutował w reprezentacji 2 września 1962 w Poznaniu w meczu z Węgrami (0:2). Napastnik rozegrał w biało-czerwonych barwach 18 meczów, w których zdobył pięć bramek.

Zbigniew Boniek odpalił bombę. Szokujące wyznanie u Sousie, mówi o pomyłce!

Lukas Podolski już w Polsce. Przywitała go legenda

W ekstraklasie (wtedy pierwsza liga) strzelił dla sosnowiczan 98 goli. W 1964 zdobył tytuł króla strzelców (18 bramek). W barwach Zagłębia wywalczył Puchar Polski jako zawodnik i jako trener. Po zakończeniu kariery piłkarskiej był szkoleniowcem sosnowieckiej drużyny. „Odeszła wielka postać polskiej piłki, nie tylko Zagłębia. Wspaniały piłkarz, trener i wychowawca. To straszna wiadomość” – powiedział honorowy prezes Zagłębia Leszek Baczyński.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze