Paweł Fajdek grzmi po wynikach Gali Mistrzów Sportu. Gorzki wpis na Twitterze: "Wstyd!"

2022-01-09 8:52
Paweł Fajdek
Autor: AKPA Paweł Fajdek

Za nami Gala Mistrzów Sportu! Kolejny raz zwycięstwo odniósł Robert Lewandowski, który otrzymał najważniejszą statuetkę trzeci raz w karierze. Piłkarz wyprzedził Anitę Włodarczyk, Bartosza Zmarzlika i kolejnych nominowanych. Gorzki wpis na Twitterze opublikował po wynikach Paweł Fajdek. Polski młociarz nie szczędził nieprzyjemnych słów.

Jak co roku, nie brakowało kontrowersji po Gali Mistrzów Sportu, która w sobotę odbyła się w Warszawie. Robert Lewandowski po raz trzeci w karierze triumfował w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski Roku 2021. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Anity Włodarczyk i Bartosza Zmarzlika. Znów nie zabrakło kontrowersji. Zwłaszcza, że polski wicemistrz świata wyprzedził kilku mistrzów olimpijskich, w tym m.in. drugiego młociarza Wojciecha Nowickiego. W internecie rozpętała się burza, a swoje trzy grosze do ostrej dyskusji postanowił dodać Paweł Fajdek, brązowy medalista z Tokio.

NIE PRZEGAP! Lewandowski wzruszył się podczas patriotycznej przemowy. Te słowa o Polsce nie przejdą bez echa

Gala Mistrzów Sportu. Fajdek: Wstyd. Nie pozdrawiam

Paweł Fajdek opublikował na Twitterze gorzki wpis niedługo po końcowym rozstrzygnięciu Gali Mistrzów Sportu. - 87 plebiscyt przeglądu sportowego.... Wstyd... Nie pozdrawiam (pisownia oryginalna - dop. red.) - napisał młociarz. Co konkretnie uznał za owy wstyd? Tego można jedynie się domyślać. Kibice sprzeczali się w odpowiedziach o to, czy Lewandowski zasłużył na zwycięstwo. - Samokrytyka zawsze w cenie. Przewalić Igrzyska w Rio... Ale głowa do góry. Za dwa lata Paryż - odpowiedział mu Piotr Wołosik z "Przeglądu Sportowego".

To na szczęście jeden z nielicznych, gorzkich wpisów po Gali Mistrzów Sportu. Robert Lewandowski pogratulował wszystkim nagrodzonym i tym, którzy w minionych 12 miesiącach odnosili wielkie sukcesy. - Na wstępie chciałbym pogratulować wszystkim nominowanym. Z wielką dumą Was wspieram. Jestem Waszym kibicem. Chciałbym wam podziękować za to, co robicie dla naszego sportu. Wiem, ile wyrzeczeń nas to kosztuje. Zawsze będę wspierał polskich sportowców za granicą - rozpoczął swoją długą przemowę Lewandowski. Więcej przeczytasz tutaj!

Plebiscyt Przeglądu Sportowego WYNIKI

  1. Robert Lewandowski
  2. Anita Włodarczyk
  3. Bartosz Zmarzlik
  4. Dawid Tomala
  5. Wojciech Nowicki
  6. Maria Andrejczyk
  7. sztafeta mieszana 4x400 metrów
  8. wioślarska czwórka podwójna kobiet
  9. Karolina Naja i Anna Puławska
  10. Tadeusz Michalik
Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na miano Sportowca Roku 2021?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze