Robert Lewandowski

i

Autor: Polsat / ZRZUT EKRANU Robert Lewandowski

Lewandowski wzruszył się podczas patriotycznej przemowy. Te słowa o Polsce nie przejdą bez echa

2022-01-08 23:02

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku 2021! Robert Lewandowski otrzymał trzecią najważniejszą statuetkę w karierze. Gdy podszedł do mikrofonu rozpoczął wzruszającą przemowę! Pełen emocji mówił o tęsknocie za krajem. Niezwykłe słowa padły także w kontekście statuetki, którą otrzymał w Polsce. Ta wypowiedź nie przejdzie bez echa.

Robert Lewandowski nieraz udowadniał, że potrafi pięknie przemawiać. W sobotę, 8 stycznia, odebrał trzecią statuetkę dla Najlepszego Sportowca Roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. To najważniejsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie w naszym kraju. Wyprzedził mistrzynię olimpijską z Tokio Anitę Włodarczyk, wicemistrza świata Bartosza Zmarzlika i kolejnych utytułowanych sportowców. Gdy otrzymał czas na przemowę, wypowiedział niezwykle wzruszające słowa. Patriotyczne słowa sprawiły, że niezwykle się wzruszył. Publiczność oklaskiwała go jednak gromkimi brawami.

NIE PRZEGAP! Robert Lewandowski na Gali Mistrzów Sportu bez żony. Co robi Ania? Trzy kobiety u jego boku

Gala Mistrzów Sportu: Patriotyczna przemowa Lewandowskiego

- Na wstępie chciałbym pogratulować wszystkim nominowanym. Z wielką dumą Was wspieram. Jestem Waszym kibicem. Chciałbym wam podziękować za to, co robicie dla naszego sportu. Wiem, ile wyrzeczeń nas to kosztuje. Zawsze będę wspierał polskich sportowców za granicą - rozpoczął swoją długą przemowę Lewandowski. Nasz gwiazdor przyznał też, że często tęskni za naszym krajem

- Zacznę od podziękowań. Chciałbym podziękować wszystkim polskim kibicom, którzy są najlepsi na świecie. Którzy zawsze mnie wspierali. Ten doping był dla mnie ważny, gdy nie mieliśmy możliwości grać z kibicami. Kocham to, co robię. Nie ma lepszego połączenia. Wsparcie kibiców jest bardzo ważne. Jestem dumny z tej statuetki, bo otrzymałem ją w Polsce. Bardzo ją cenię. Jest szczególna i zawsze znajdę dla niej najlepsze miejsce. Wszystko, co się dziej w Polsce bardzo doceniam. Żyję za granicą dwanaście lat i zawsze tęsknię za Polską - mówił z niezwykłym wzruszeniem.

Nie zapomniał też o najbliższych! - Chciałbym podziękować mojej mamie, mojej siostrze, teściowej, która też jest tutaj z nami. Przede wszystkim chciałbym podziękować żonie i dzieciom. Są dla mnie największym wsparciem - skończył.

Plebiscyt Przeglądu Sportowego WYNIKI

  1. Robert Lewandowski
  2. Anita Włodarczyk
  3. Bartosz Zmarzlik
  4. Dawid Tomala
  5. Wojciech Nowicki
  6. Maria Andrejczyk
  7. sztafeta mieszana 4x400 metrów
  8. wioślarska czwórka podwójna kobiet
  9. Karolina Naja i Anna Puławska
  10. Tadeusz Michalik

Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2021! Kolejny sukces kapitana kadry

Noworoczny quiz sportowy. Co zapamiętałeś z 2021 roku?

Pytanie 1 z 38
Sukcesów nie brakowało także u Roberta Lewandowskiego. Ile bramek strzelił w sezonie 2020/2021 w niemieckiej Bundeslidze, bijąc rekord Gerda Muellera?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze