Piękna polska lekkoatletka błyszczy nie tylko na arenach. Zrobiła ważny krok w życiu [ZDJĘCIE]

2019-09-15 9:31 FAN
Maria Andrejczyk
Autor: Instagram/m.andrejczyk Maria Andrejczyk

Świadomość sportowców odnośnie życia po karierze w ostatnich latach zdecydowanie wzrosła. W gronie zawodników przeważnie wyróżniali się lekkoatleci, którzy dbali nie tylko o rozwój fizyczny, ale także intelektualny. Wielu z nich może pochwalić się ukończeniem studiów wyższych. Na drodze ku temu jest również Maria Andrejczyk, która pochwaliła się obroną pracy licencjackiej.

Reprezentantka Polski jest wielką nadzieją rzutu oszczepem w kraju nad Wisłą. Ogromny talent potwierdziła trzy lata temu w Rio de Janeiro, kiedy w swoim debiucie olimpijskim zajęła czwarte miejsce. Medal przegrała o zaledwie dwa centymetry. Niestety od tamtego czasu próżno szukać dobrych występów na koncie Andrejczyk. Powodem tego była przeciągająca się kontuzja.

Przerwa 23-latki wynosiła prawie dwa lata. W dodatku lekarze zdiagnozowali u niej kostniaka, łagodny nowotwór kości. Na szczęście wiele wskazuje na to, że ze zdrowiem Andrejczyk jest już wszystko w porządku. W sobotę wzięła udział w Memoriale Kamili Skolimowskiej, gdzie zajęła drugie miejsce. Co prawda wyniki nie rzucają jeszcze na kolana, ale mamy nadzieję, że to przyjdzie z czasem.

Najważniejszym wydarzeniem ostatnich miesięcy dla Andrejczyk była jednak obrona pracy licencjackiej. Lekkoatletka pochwaliła się tym osiągnięciem na Instagramie. - Licencja na tłumaczenie - czytamy w opisie do zdjęcia. 23-latka studiowała filologię angielsko-rosyjską. W Internecie od razu posypały się gratulacje, do których również się przyłączamy i życzymy dalszych sukcesów zarówno na arenach sportowych, jak i w nauce.

Najnowsze