Polka ostatnio wygrywa wszystko. Natalia Kaczmarek pokona w Paryżu mistrzynię olimpijską?

2022-06-17 16:47
Lekkoatletyka, Natalia Kaczmarek, biegaczka, 400 m
Autor: Instagram/nataliaakaczmarek Lekkoatletka Natalia Kaczmarek

To będzie wielkie starcie lekkoatletycznych gwiazd z całego świata, przedsmak tego, co czeka nas za miesiąc w mistrzostwach świata w amerykańskim Eugene. Wieczorem 18 czerwca w Paryżu na stadionie Charlety odbędzie się kolejny mityng z prestiżowego cyklu Diamentowej Ligi. W rywalizacji nie zabraknie polskiej czołówki, z medalistami olimpijskimi na czele.

Organizatorzy zapowiadają niezwykle intensywny wieczór w stolicy Francji, który ok. godz. 18 rozpocznie – niezaliczana do klasyfikacji DL – walka młociarzy. Tu jednak mamy naszych mocarzy, mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego i trzeciego na ubiegłorocznych igrzyskach Pawła Fajdka. Ten ostatni niedawno wygrał mityng Diamond League w Oslo, wyprzedzając bardziej utytułowanego kolegę z kadry. Fajdek zwyciężył rzutem z ostatniej kolejki, w którym posłał młot na odległość 80,56 m. Nowicki w Oslo był trzeci (78,36).

Złodziej próbował włamać się do auta Anity Włodarczyk. To przez niego Polka straciła szansę na złoto

Wojciech Nowicki: współpraca z trener Joanną Fiodorow jest idealna.

Około godz. 21 na paryskiej bieżni pojawią się zawodniczki rywalizujące w biegu na 400 m. To w ostatnim czasie bardzo mocna polska konkurencja. Dwukrotna mistrzyni olimpijska, reprezentantka Bahamów Shaunae Miller-Uibo ma tu być faworytką, chociaż wysoko stoją szanse Biało-Czerwonych. W grze o całą pulę powinny się znaleźć Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska i Natalia Kaczmarek.

Damian Czykier po rekordzie Polski na 110 m przez płotki: - Nie stawiam sobie żadnych limitów

Szczególnie ta ostatnia utrzymuje się w tym roku w niezmiennie wysokiej formie. Kaczmarek legitymuje się w tej chwili mianem najszybszej Europejki na listach światowych w 2022 roku. Polska mistrzyni olimpijska z Tokio w sztafecie mieszanej wygrywa w ostatnim czasie 400 m raz za razem, na arenie krajowej i międzynarodowej. Po tym jak 31 maja ustanowiła rekord życiowy – 50.16 – w Ostrawie, zdobyła złoto mistrzostw Polski w rywalizacji na jedno okrążenie, a w tym tygodniu triumfowała w mityngu w Marsylii z czasem 51.25.

Polska lekkoatletka zrzuciła koszulkę i... Ten widok zawstydzi nawet Lewego. Ulala! Ale sylwetka

Z innych polskich akcentów w Paryżu wymienić warto start brązowego medalisty olimpijskiego Patryka Dobka na 800 m oraz występ najszybszej Polki Ewy Swobody (ostatnio pobiegła poniżej 11 sekund, ale ze zbyt dużym wiatrem), która weźmie udział w sprincie na 100 m.

Sonda
Czy interesujesz się lekkoatletyką?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze