Polska sztafeta 4x100

i

Autor: Cyfrasport

ME w Monachium

Polki wicemistrzyniami Europy! Kobieca sztafeta 4x100m z rekordem kraju!

2022-08-21 21:41

Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda podczas biegu w sztafecie 4x100 m. świetnie pobiegły i wywalczyły srebrny medal mistrzostw Europy. Polki z czasem 42,61 pobiły rekord kraju. Przed naszymi sprinterkami były Niemki z czasem 42,34, a na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki z Włoch - 42,84.

Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda fantastycznie się zaprezentowały podczas biegu sztafety 4x100 m. Polki z czasem 42,61 zakończyły tę rywalizację i ponadto pobiły rekord kraju. Mistrzyniami Europy zostali Niemki, które pewnie przekroczyły metę z wynikiem 42,34, natomiast brązowy medal trafił do Włoszek, one natomiast o 0,23 były gorsze od reprezentantek Polski. Podczas mistrzostw Europy w Monachium mamy: 3 złote, 6 srebrnych, 5 brązowych.

Wspaniała chwila w życiu Włodzimierza Szaranowicza! Legendarny dziennikarz TVP ma powód do dumy, może świętować z kolegami

Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda nie każdy był przekonany do wyboru tego składu przez trenera - Jacka Lewandowskiego. Bieg rozpoczęła Pia Skrzyszowska, która w przeciągu około 30 minut zdobyła złoty medal w biegu na 100 metrów przez płotki, następnie świetnie przekazała pałeczkę do Anny Kiełbasińskiej, na przed ostatniej zmianie pobiegła Marika Popowicz-Drapała, a na ostatniej prostej zmieniła ją Ewa Swoboda - znana ze sprintu, do triumfujących Niemek zabrakło 0,27, natomiast nad trzecim miejscem - Włoszkami, Polki miały przewagę 0,23. 

Zgoda buduje, Polki wróciły w wielkim stylu. Aniołki Matusińskiego ze srebrem w Monachium

Natalia Kaczmarek: Za dwa lata to my będziemy pierwsze!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze