Ewa Różańska

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Ewa Różańska

Najbardziej polska konkurencja

Sensacja na ME w lekkoatletyce! Ewa Różańska ze srebrem w rzucie młotem, piękny wieczór Polki w Monachium

2022-08-17 22:52

Niesamowita sprawa na Stadionie Olimpijskim w stolicy Bawarii! Pod nieobecność kontuzjowanej Anity Włodarczyk oraz po tym, jak Malwina Kopron nie przebrnęła eliminacji, w rzucie młotem kobiet nie spodziewaliśmy się tym razem biało-czerwonych fajerwerków. Tymczasem 21-letnia Ewa Różańska, niczym wytrawna mistrzyni, już w pierwszej próbie „posłała do narożnika” niemal wszystkie konkurentki, co ostatecznie przyniosło jej srebrny medal czempionatu Starego Kontynentu!

Niezwykłe są ostatnie tygodnie w życiu pochodzącej ze stolicy zawodniczki. Ubiegły rok kończyła z rekordem życiowym odległym od 70 metrów. W czerwcu, podczas 68. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie posłała młot na odległość 71,31 m. Wtedy jednak wszystkie oczy widzów zwrócone były na nasze medalistki olimpijskie: Anitę Włodarczyk i Malwinę Kopron. Okoliczności, w jakich ta pierwsza - trzykrotnie złota na igrzyskach - jeszcze przed mistrzostwami świata w Eugene zakończyła sezon, są wszystkim doskonale znane. Kopron z kolei – po trzech nieudanych próbach w Monachium – nie zdołała w ogóle przebić się do finału ME.

Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska z medalami ME w biegu na 400 metrów! Piękny bieg Polek!

Fajdek przed finałem ME: zrobiłem z trenerem po połówce

Starsze i bardziej doświadczone koleżanki z powodzeniem zastąpiła jednak Różańska. Już w pierwszej próbie o 32 cm poprawiła wynik z Chorzowa, obejmując prowadzenie. W drugiej serii wyprzedziła ją późniejsza triumfatorka, Rumunka Bianca Florentina Ghelber, uzyskując rezultat 72,22 m. W ostaniej kolejce przez chwilę zadrżały polskie serca, kiedy Włoszka Sara Fantini oddała rzut „w okolice” wyniku Polki. Okazało się, że jednak o 5 cm krótszy. Tymczasem Różańska w ostatniej próbie odpowiedziała fantastycznym rzutem: 72,12 m, poprawiając po raz drugi tego dnia „życiówkę”.

Ewa Różańska jest podopieczną Malwiny Wojtulewicz, byłej trenerki mistrza olimpijskiego, Wojciecha Nowickiego.

Paweł, stańmy znowu razem na podium! Mistrz Europy w młocie Wojciech Nowicki ma nadzieję na sukces duetu Nowicki - Fajdek w ME w Monachium

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze