SZLACHETNY gest polskiego sportowca. Odda swoją nagrodę na szczytny cel

2020-01-05 10:35 KG
Paweł Fajdek
Autor: newspix

Za nami Gala Mistrzów Sportu. Statuetkę dla najlepszego sportowca 2019 roku zdobył indywidualny mistrz świata na żużlu - Bartosz Zmarzlik, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Pawła Fajdka. Sukces młodego żużlowca był szeroko komentowany w mediach, lecz na samej ceremonii doszło do ciekawej sytuacji. Trzeci zawodnik plebiscytu zdecydował się oddać swoją nagrodę. Dlaczego?

Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu przyniosła wiele emocji. Kibice zastanawiali się kto zdobędzie statuetkę najlepszego sportowca minionego roku. Wygrał Bartosz Zmarzlik, który jako trzeci Polak w historii został mistrzem świata na żużlu. Wcześniej dokonali tego tylko Jerzy Szczakiel (1973)  oraz Tomasz Gollob (2010). Drugie miejsce w konkursie zajął Robert Lewandowski.

Kapitan biało - czerwonych ma za sobą fenomenalny sezon. Poprowadził polską drużynę do awansu na Euro 2020 oraz był czołowym strzelcem na europejskich boiskach. Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Fajdek. Młociarz zdobył w minionym roku czwarty z rzędu tytuł mistrza świata i zdecydowanie zasłużył na miejsce na "pudle". 30- latek zaskoczył jednak wszystkich swoją przemową. Okazuje się, że odda swoją statuetkę na licytację. Wszystko po to by pomóc Ryszardowi Szurkowskiemu! 

Legendarny polski kolarz doznał upadku podczas wyścigu weteranów w Kolonii w 2018 roku. Niestety na wskutek kolizji doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego i czterokończynowego porażenia. W Niemczech przeszedł kilka operacji, teraz swoją rehabilitację kontynuuje w Polsce. Gest ze strony Pawła Fajdka jest bardzo szlachetny i godny pochwały. Sportowiec został nagrodzony gromkimi brawami przez zgromadzoną na ceremonii publiczność.