Ewa Swoboda

i

Autor: Cyfra Sport Ewa Swoboda podczas HMP

To oni powalczą o medale halowych mistrzostw świata. Do Belgradu pojadą największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki

2022-03-07 18:16

Tegoroczny sezon halowy obfituje w wiele dobrych wyników reprezentantów Polski. Prawdziwe show robi Ewa Swoboda, która raz po raz bije rekord kraju na 60 m, a podczas halowych mistrzostw Polski złamała magiczną barierę 7 sekund. Jej czas 6,99 s przeszedł do historii, a 24-latka jest jedną z gwiazd nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw świata w hali. Te odbędą się w dniach 18-20 marca i PZLA zgłosił już skład Biało-Czerwonych.

Halowe mistrzostwa świata wracają do kalendarza po 4 latach przerwy. Ostatni raz najlepsi lekkoatleci świata walczyli o medale tej imprezy w 2018 r. w Birmingham. Planowana dwa lata później impreza została odwołana w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. Tym samym wciąż obowiązują wyniki z Anglii, gdzie znakomicie wypadła m.in. męska sztafeta 4x 400m. Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina zdobyli złoto i pobili rekord świata, jednak teraz żaden z nich nie będzie bronił tytułu. Wyjazd męskiej drużyny do Belgradu ważył się do ostatnich chwil, ale ostatecznie Polski Związek Lekkiej Atletyki zgłosił ją do startu. Trudno oczekiwać od biegaczy wspaniałego wyniku, jednak na pewno nie zabraknie im determinacji, z której słyną na całym świecie. Oczy kibiców w poszukiwaniu medalu będą patrzyły w innym kierunku, a z pewnością jedną z gwiazd reprezentacji będzie Ewa Swoboda.

Ewa Swoboda szaleje na bieżni! Kolejny rekord, aż przecieraliśmy oczy ze zdziwienia [WIDEO]

Sonda
Czy Ewie Swobodzie uda się pobić rekord świata?

Reprezentacja Polski na HMŚ jest pełna gwiazd:

Weekendowe halowe mistrzostwa Polski były ostatnią szansą dla zawodników, by uzyskać minimum do wyjazdu na czempionat. Dość niespodziewanie nie udało się to m.in Piotrowi Liskowi i po raz pierwszy od dawna, w skoku o tyczce na dużej imprezie nie wystąpi żaden z Polaków. Skład Biało-Czerwonych liczy 25 nazwisk i na pierwszy plan wysuwa się oczywiście wspaniała Swoboda, ale duże nadzieje są związane także z innymi sportowcami. Od początku sezonu świetną formę pokazuje Konrad Bukowiecki, w siedmioboju liderką tabel jest Adrianna Sułek, a na bieżni znakomicie prezentują się "aniołki Matusińskiego". Justyna Święty-Ersetić pobiła niedawno rekord kraju i z pewnością będzie liczyła się w walce o medale. 

Znana polska lekkoatletka nie żyje

Zupełnie inaczej mentalnie do startu przygotowuje się Adam Kszczot, dla którego najbliższe HMŚ oznaczają koniec kariery. Profesor biegu na 800 m zaskoczył wszystkich swoją decyzją, ale zamierza poświęcić się rodzinie. W Belgradzie chce pożegnać się z kibicami i wieloletnią karierą. Jest on w pewnym sensie kapitanem drużyny, ale po raz pierwszy od wielu lat nie należy do grona największych faworytów.

Skład reprezentacji Polski na HMŚ 2022:

Pia Skrzyszowska (60 metrów)

Ewa Swoboda (60 metrów)

Natalia Kaczmarek (400 metrów i sztafeta 4x400)

Anna Kiełbasińska (400 metrów i sztafeta 4x400)

Justyna Święty-Ersetic (400 metrów i sztafeta 4x400)

Kinga Gacka (sztafeta 4x400)

Iga Baumgart-Witan (sztafeta 4x400)

Aleksandra Gaworska (sztafeta 4x400)

Angelika Cichocka (800 metrów)

Klaudia Wojtunik (60 metrów przez płotki)

Adrianna Sułek (siedmiobój)

Adrian Brzeziński (60 metrów)

Przemysław Słowikowski (60 metrów)

Kajetan Duszyński (400 metrów i sztafeta 4x400)

Patryk Grzegorzewicz (sztafeta 4x400)

Maksymilian Klepacki (sztafeta 4x400)

Jacek Majewski (sztafeta 4x400)

Mateusz Rzeźniczak (sztafeta 4x400)

Tymoteusz Zimny (sztafeta 4x400)

Adam Kszczot (800 metrów)

Michał Rozmys (1500 metrów)

Damian Czykier (60 metrów przez płotki)

Jakub Szymański (60 metrów przez płotki)

Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą)

Michał Haratyk (pchnięcie kulą)

Justyna Święty-Ersetic pobiła rekord Polski! "Do Belgradu jedziemy po złoto"
Najnowsze