Tragedia! Utytułowana olimpijka zasztyletowana. Nie żyje Agnes Jebet Tirop

2021-10-13 13:33
 Agnes Jebet Tirop
Autor: AP PHOTO Agnes Jebet Tirop

Tragiczne informacje napływają ze świata lekkiej atletyki. Zginęła Agnes Jebet Tirop, która została dźgnięta nożem w brzuch we własnym domu. Kenijska biegaczka wystartowała na Igrzyskach Olimpijskich, jest też dwukrotną medalistką mistrzostw świata. Niestety, jej kariera została zakończona zdecydowanie przedwcześnie.

Smutne wieści napływają z Kenii. Jak informują lokalne media, nie żyje utytułowana biegaczka Agnes Jebet Tirop. Świat lekkiej atletyki pogrążył się w głębokiej żałobie. Sportsmenka została odnaleziona we własnym domu z raną brzucha. Według doniesień portalu "Metro.co.uk", została dźgnięta nożem.

Jeszcze miesiąc temu pobiła rekord świata kobiet w biegu na 10 kilometrów. Ukończyła go w 30 minut i 1 sekundę. Nikomu wcześniej nie udało się zrobić tego w takim czasie!

- Cieszę się, udało mi się pobić rekord świata. Tempo było okropne dla mojego ciała, ale czułam, że mój organizm dobrze sobie z tym radził - mówiła.

Nie żyje Agnes Jebet Tirop. Kim była?

Agnes Jebet Tirop była dwukrotną medalistką seniorskich mistrzostw świata w biegu na dziesięć kilometrów na szosie. W 2017 i 2019 roku sięgała po brązowe medale. W 2015 roku została mistrzynią świata w biegach przełajowych. Startowała na igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie zajęła czwarte miejsce w biegu na 5000 metrów.