Autor: PAWEL SKRABA/SE Natalia Kaczmarek

Wspaniałe wyróżnienie

Wielkie nieba! Natalia Kaczmarek pośród największych gwiazd. Drugi rok z rzędu

2024-09-20 13:55

Natalia Kaczmarek była w 2024 roku wielka i została doceniona nie tylko w Polsce. Federacja European Athletics po raz drugi z rzędu nominowała polską biegaczkę do prestiżowej nagrody lekkoatletki roku! Brązowa medalistka olimpijska i mistrzyni Europy w biegu na 400 m znalazła się obok największych gwiazd dyscypliny.

Natalia Kaczmarek drugi rok z rzędu wyróżniona obok największych gwiazd

W zakończonym sezonie Natalia Kaczmarek odniosła wiele sukcesów. Tym najważniejszym jest brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu, ale już wcześniej 26-latka błyszczała na światowych bieżniach. W czerwcu została mistrzynią Europy, bijąc przy okazji legendarny rekord Polski Ireny Szewińskiej. Później jeszcze wyśrubowała ten wynik na znakomite 48,90 s. Jako pierwsza Polka w historii zeszła na 400 m poniżej granicy 49 sekund (i to trzykrotnie!), a rekordowe wyniki osiągała też na nietypowych dystansach 150 i 300 m. Tym samym pobiła nawet osiągnięcia z zeszłego roku, gdy została wicemistrzynią świata i była nominowana do nagrody dla najlepszej lekkoatletki roku. Teraz została wyróżniona przez European Athletics po raz drugi z rzędu!

To koniec Natalii Kaczmarek. Kibice muszą się z tym pogodzić. Ogłosiła wszem wobec

W plebiscycie europejskiej federacji wyróżniono 10 zawodniczek. Oprócz Kaczmarek wyróżniono m.in. ukraińską rekordzistkę świata w skoku wzwyż, Jarosławę Mahuczich, a także rywalizującą czasami z Polką - zwłaszcza w sztafecie - Holenderkę Femke Bol, która preferuje jednak bieg na 400 m przez płotki. Głosowanie potrwa do 29 września, a zwyciężczynię poznamy na gali Golden Tracks. Odbędzie się ona 26 października w macedońskim Skopje. Głosować można na stronie internetowej European Athletics.

Aby zagłosować, kliknij TUTAJ!

Nominowane do nagrody lekkoatletki roku:

• Natalia Kaczmarek (Polska, 400 m)
  • Nadia Battocletti (Włochy, 5000 m, 10000 m)
  • Femke Bol (Holandia, 400 m, 400 m ppł.)
  • Sifan Hassan (Holandia, 5000 m, 10000 m, maraton)
  • Keely Hodgkinson (Wielka Brytania, 800 m)
  • Jarosława Mahuczich (Ukraina, skok wzwyż)
  • Malaika Mihambo (Niemcy, skok w dal)
  • Yemisi Ogunleye (Niemcy, pchnięcie kulą)
  • Cyrena Samba-Mayela (Francja, 100 m ppł.)
  • Nafissatou Thiam (Belgia, siedmiobój)

Nie tylko Kaczmarek wyróżniona

Co ciekawe, Kaczmarek nie jest jedyną przedstawicielką Polski rywalizującą w plebiscycie. European Athletics nominowało także polskiego juniora, Stanisława Strzeleckiego. 17-latek walczy o tytuł wschodzącej gwiazdy lekkoatletyki. W minionym sezonie został mistrzem Europy do lat 18 na 400 metrów, a także zdobył złoto z polską sztafetą w biegu na 100-200-300-400 m. Był jednym z zaledwie dwóch zawodników, którzy wrócili z tej imprezy z dwoma złotymi medalami.