Zmarła 99-letnia dama sportu olimpijskiego. Przeszła do historii przez wyjątkowe wyróżnienie

2020-07-28 10:04 JWa
Znicz
Autor: East News

Smutne informacje dotarły do nas we wtorkowy poranek. W wieku 99 lat zmarła znana na całym świecie Flor Isava Fonseca. Nazywana przez znawców "Damą sportu olimpijskiego" przeszła do historii w 1990 roku. Wtedy właśnie Wenezuelkę wybrano, jako jedną z dwóch pierwszych kobiet, do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Flor Isava Fonseca była znana wszystkim kibicom sportu olimpijskiego. W latach 1990-1994 zasiadała w Komitecie Wykonawczym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Do historii przeszła jako jedna z dwóch pierwszych kobiet, które wybrano to tej wielkiej organizacji. W 2002 roku MKOl uhonorował ją w szczególny sposób. Przyznano jej tytuł honorowego członka i Olimpijski Order. Smutna informacja o tym, że Flor Isava Fonseca nie żyje nadeszła we wtorek. Zmarła w wieku 99 lat, a olimpijskie środowisko pogrążyło się w żałobie.

Tajemnicza śmierć młodego sportowca! Wszyscy milczą w tej sprawie

"Była wielką damą sportu olimpijskiego. Silnie promowała idee olimpijskie w swoim kraju i poza nim. Organizowała wiele wydarzeń sportowych i edukowała w duchu fair play" - napisał Thomas Bach, szef MKOl-u. Jako zawodniczka Wenezuelka próbowała swoich sił w jeździectwie i tenisie. Bez większych sukcesów, ale z pasją, parała się także hokejem i pływaniem.

OGROMNA TRAGEDIA! Dwaj 20-letni piłkarze wypadli z pontonu i UTONĘLI w jeziorze!

Legia Training Center: Rząd wydał 23 miliony złotych! Futbologia Przemka Ofiary

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Flor Isava Fonseca pracowała także jako dziennikarka i pisarka. Pomagała potrzebującym - przez lata pełniła funkcję wiceprezesa wenezuelskiego Czerwonego Krzyża. Wcześniej funkcję przewodniczącej tej instytucji pełniła jej matka.

Najnowsze