Ile zarabia Robert Lewandowski? W niecałą minutę bogaci się o kilkaset złotych!

2019-08-14 9:06 JWa
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Robert Lewandowski jest jednym z najpopularniejszych polskich sportowców. Swoją ciężką pracą doszedł do miejsca, w którym znajduje się obecnie - samego szczytu piłkarskiego świata. Napastnik naszej reprezentacji i Bayernu Monachium zasłużenie pobiera więc wysokie wynagrodzenie, a do tego dochodzą jeszcze kontrakty reklamowe. Dziennikarze "SuperBiznesu" ustalili zarobki "Lewego". Ostrzegamy, może Was to zwalić z nóg!

Nasi redakcyjni koledzy z "SuperBiznesu" postanowili sprawdzić ile najbardziej rozpoznawalni Polacy muszą pracować na 500 plus. W zestawieniu przygotowanym przez nich znalazło się również miejsce dla sportowca. Robert Lewandowski o finanse raczej bać się nie powinien. Za boiskowe występy pobiera już sporą gażę. A trzeba pamiętać, że dochodzą do tego liczne kampanie reklamowe. Za pojedynczą potrafi zainkasować przeszło 2 miliony złotych. Miesięcznie jego łączne zarobki oscylują w granicach 5,6 miliona złotych. A to przecież nie wszystko, ponieważ Robert Lewandowski prowadzi sporo biznesów, które także generują zyski.

Robert Lewandowski należy tym samym do jednych z najbogatszych Polaków. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski o pół tysiąca złotych, zgodnie ze skrupulatnymi wyliczeniami "SuperBiznesu" bogaci się co... 50 sekund! Dla większości Polaków to nie do pomyślenia, ale trzeba pamiętać, że piłkarz latami pracował na miejsce, w którym znajduje się obecnie.

W rankingu "SuperBiznesu" wzięto pod uwagę ludzi z różnych grup społecznych. Jeśli jesteście ciekawi ile zarabiają Donald Tusk, Jarosław Kaczyński czy Zenek Martyniuk, to pełne zestawienie znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Najnowsze