Polska - Armenia

Autor: East News Polska - Armenia

El. MŚ 2018: Ostatnie mecze reprezentacji Armenii

2017-10-03 0:00

Eliminacje mistrzostw świata 2018 w Rosji. Mecz Armenia - Polska. Przed nami bardzo ważne starcie biało-czerwonych, którym na drodze staną Ormianie. Drużyna Adama Nawałki powalczy o zwycięstwo, ale nie będzie to łatwe zadanie. Historia meczów Armenii pokazuje, że ta reprezentacja czuje się mocna u siebie. Sprawdź ostatnie mecze Armenii.

Ormianie rozpoczęli eliminacje od porażki. Przegrali w Danii 0:1. Ich katem okazał się Christian Eriksen. Tamto spotkanie mogło się skończyć znacznie wyższym wymiarem kary, ale wspomniany piłkarz Tottenhamu nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej kolejce reprezentanci Armenii doznali prawdziwej klęski. Na własnym boisku przegrali z Rumunią i to aż 0:5. A przecież rumuńscy piłkarze w tych rozgrywkach nie zachwycają. W Erewaniu jednak przez ponad 85 minut grali z przewagą jednego zawodnika, a już po 12 minutach prowadzili 3:0, co ustawiło cały mecz. 11 października ubiegłego roku Armenia przyjechała do Warszawy, by zmierzyć się z reprezentacją Polski na PGE Nardowym. Tamten mecz pamiętamy bardzo dobrze. Nasze męczarnie zakończył Robert Lewandowski, który golem last minute dał nam trzy punkty.

Później zaczął się dla Ormian dobry okres. Najpierw sprawili dużą niespodziankę, pokonując u siebie Czarnogórę 3:2, a następnie dołożyli wygraną z Kazachstanem 2:0. W czerwcu Czarnogórcy zrewanżowali się im za mecz z listopada. Wrześniowe potyczki zakończyły się dwiema porażkami Armenii. Pokonała ją Rumunia (1:0) i Dania (4:1). Na koniec eliminacji Ormian czekają mecze z Polską u siebie i pojedynek w Kazachstanie.