Już niedługo po śmierci ROZSPRZEDAJĄ majątek Diego Maradony. Zorganizowali specjalną aukcję

2021-03-03 8:35 jwa PAP
Maradona
Autor: East News Maradona

Diego Maradona zmarł w listopadzie ubiegłego roku. Legendarny piłkarz, który przez lata wiódł hulaszczy tryb życia, miał zaledwie 60 lat. Po śmierci "Boskiego Diego" piłkarski świat pogrążył się w żałobie. Argentyńczyk zostawił po sobie jednak spory spadek, a pieniądze nie lubią próżni. Już kilka miesięcy po odejściu Maradony rozpoczynają się aukcje przedmiotów, które jeszcze niedawno należały do niego.

Srebrne Porsche 911, którym jeździł słynny Diego Maradona podczas ostatniego sezonu spędzonego w Europie, w hiszpańskiej Sewilli (1992/93), zostanie wystawione na aukcji. Były znakomity piłkarz zmarł w listopadzie w wieku 60 lat.

Legendarny zawodnik jeździł autem na treningi i mecze przez kilka miesięcy. Rozegrał tylko 26 meczów, bo została na niego nałożona 15-miesięczna dyskwalifikacja za używanie narkotyków. Opuścił wówczas Europę i po kilku miesiącach został zawodnikiem argentyńskiego klubu Newell’s Old Boy.

Zdaniem fachowców rynku samochodowego Porsche może osiągnąć na aukcji dwu-, a nawet trzykrotną wartość nowego samochodu tej marki, właśnie ze względu na osobę właściciela oraz fakt, iż Maradona otrzymał do dyspozycji nowe auto. Cena wyjściowa to 200 tys. euro.

Sprawdź: To naprawdę myślą Polacy o Marcinie Gortacie. Wystarczyło jedno zdanie i dowiedział się prawdy

Najlepsze cytaty Diego Maradony znajdziesz w galerii poniżej

Aukcja internetowa potrwa do 10 marca.

- To na pewno będzie gratka nie tylko dla fanów motoryzacji, ale fanów futbolu i Maradony - powiedział Gregory Tuytens, specjalista od motoryzacji w domu aukcyjnym Bonhams.

Zobacz: Horngacher wysyłał Piotra Żyłę do psychologa, a ten zaczął rozmawiać z osłem. Natchniony wygłosił po tym wielkie mądrości

Maradona, który pewnego dnia został zatrzymany przez policję w Sewilli za przekroczenie prędkości (jechał 180 km/h) i przejechanie na czerwonym świetle, nie był jedynym właścicielem tego samochodu. Przez 20 lat użytkowany był przez osobę mieszkającą na Majorce. Porsche ma na liczniku 120 tys. kilometrów.

Zobacz: Dziewczyna Piotra Żyły oddała mu HOŁD w samej bieliźnie. Takiej odwagi Marcelina Ziętek jeszcze nie pokazywała

Pogrzeb Diego Maradony! Tak wyglądała ostatnia droga "Boskiego Diego"
Najnowsze