Jednym z nich będzie inauguracyjne spotkanie reprezentacji Polski na mundialu. Rywalem biało-czerwonych będzie wówczas Senegal. Obiekt, na którym zaczną się emocje dla polskich kibiców, został oddany do użytku 5 września 2014 roku. Klub o budowę własnego stadionu starał się od 1994 roku, ale dopiero dwanaście lat później udało się wcielić plany w życie.
Fundusze na budowę obiektu pochodziły przede wszystkim od dwóch prywatnych inwestorów, Leonida Fieduna i Wagita Alikperowa, którzy są liderami koncernu Lukoil. Ponadto Fiedun jest głównym akcjonariuszem Spartaka. Początkowo zakładano, że budowa stadionu będzie kosztowała 340 milionów dolarów, ale ostatecznie koszty urosły do pół miliarda dolarów. Obiekt położony jest 15 kilometrów od centrum Moskwy przy autostradzie Wołokołamskiej. Tuż obok stadionu przebiega jedna z linii moskiewskiego metra, zapewniająca dogodne połączenie z pozostałą częścią miasta.
Pojemność stadionu to 44 tysiące widzów, ale specjalnie na mundial zostanie ona tymczasowo zwiększona. Ponadto wokół areny powstała cała infrastruktura sportowa z halą i obiektami treningowymi włącznie. Służą one zawodnikom Spartaka. Nazwa stadionu, "Otkrytije" pochodzi od sponsora klubu, rosyjskiego banku o tej samej nazwie. Umowa została podpisana na sześć lat i ma przynieść Spartakowi około 40 mln dolarów zysku.
Podczas mundialu na Otkrytije Arienie rozegrane zostaną cztery spotkania. Nim na murawie pojawią się biało-czerwoni, 16 czerwca Argentyna zmierzy się z Islandią. Cztery dni po spotkaniu Polski z Senegalem o punkty powalczy reprezentacja Belgii z Tunezją, a na pożegnanie stadionu z mundialem 27 czerwca Serbia zagra z Brazylią.
Zobacz również: Ocenzurowano występ Roberta Lewandowskiego. Wszystko przez... kobietę [WIDEO]
Sprawdź wyniki sportowe na żywo. Tabele i statystyki.
Cały sport w jednym miejscu