NAJSTARSZY piłkarz świata gra dalej. 53-latek PRZEDŁUŻYŁ kontrakt

2021-01-11 10:11 PSt
Piłka nożna
Autor: Cyfrasport

W dzisiejszych czasach widok piłkarza po ukończeniu 35. roku życia na nikim nie robi już wrażenia. Rozwój medycyny, a także ogromna samoświadomość zawodników wpływa na to, że ich organizmy dłużej są w stanie spełniać wymogi zawodowego futbolu. Kazuyoshi Miura 35 lat skończył jednak dawno temu. Dziś jest najstarszym zawodowym piłkarzem na świecie i wcale nie ma zamiaru kończyć kariery.

89-krotny reprezentant Japonii podpisał właśnie nowy kontrakt ze swoim klubem – Yokohama FC. Umowa obowiązywać będzie do końca 2021 roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Miura w lutym skończy… 54 lata! Japończyk jest bezapelacyjnie najstarszym człowiekiem, który zawodowo zajmuje się grą w piłkę.

Robert Lewandowski i jego KOSMICZNE liczby 2020 roku. Jeszcze człowiek czy już MASZYNA? | Futbologia

- Poprzedni sezon był szczególny ze względu na wpływ, jaki miała na piłkę nożną pandemia koronawirusa. Świat znalazł się w trudnym położeniu. Czuję niedosyt, jeśli chodzi o minione rozgrywki, ale moje aspiracje i pasja tylko rosną. W tym sezonie rozegram więcej meczów i chcę przyczynić się do zwycięstw odnoszonych przez zespół – podkreśla 53-letni Miura.

Robert Lewandowski i Dariusz Mioduski na TAJNYM spotkaniu. O czym rozmawiali? SZOKUJĄCA teoria [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Kazuyoshi Miura na co dzień występuje na pozycji napastnika. W zeszłym sezonie jego klub – Yokohama FC – zakończył zmagania w J-League (japońska ekstraklasa) dopiero na 15. lokacie. 53-latek w minionych rozgrywkach zanotował jedynie 4 krótkie boiskowe epizody. Z oczywistych względów piłkarz nie jest już w stanie występować tak często jak kiedyś. Co jakiś czas pojawia się jednak na murawie, bijąc przy okazji kolejne rekordy dotyczące wieku profesjonalnego piłkarza.

Japoński napastnik karierę sportową rozpoczął w 1982 roku! Jest wychowankiem Shizuoka Gakuen High School. Podczas swojej przygody z futbolem występował m.in. w Santosie, Genoi, Dinamie Zagrzeb czy Vissel Kobe, aż w 2005 roku trafił do Yokohama FC. W barwach swojego obecnego klubu rozegrał już 297 spotkań, podczas których strzelił 27 bramek i zanotował 3 asysty. Ma za sobą także 89 występów w reprezentacji Japonii, dla której strzelił aż 55 bramek.

Najnowsze