Znicz, świeczka, świeczki

i

Autor: EastNews Znicz, świeczka, świeczki

Nie żyje wybitny sędzia piłkarski! Prowadził finał Ligi Mistrzów i mistrzostw świata

2021-05-20 12:00

Cała rodzina węgierskiego i światowego futbolu łączy się w głębokiej żałobie. Zmarł wybitny sędzia piłkarski Sandor Puhl. To nazwisko kojarzone głównie przez starszych fanów piłki nożnej. Prowadził finał mistrzostw świata w 1994 roku oraz finał Ligi Mistrzów trzy lata później. Zmarł w wieku zaledwie 65 lat.

Smutne informacje napływają z Węgier. Tamtejszy związek piłkarski poinformował o śmierci znanego arbitra futbolu. Sandor Puhl zmarł w wieku zaledwie 65 lat. Węgierski Związek Piłki Nożnej za pośrednictwem oświadczenia przekazał kondolencje i poprosił o uszanowanie prośby rodziny, która nie chce składać oświadczeń w tej sprawie. Pogrzeb ma mieć charakter skromny i prywatny.

Kim był Sandor Puhl?

Sandor Puhl był wybitnym sędzią, który rozpoczął pracę w węgierskiej ekstraklasie w latach 80-tych XX wieku. W latach 1994-1997 był wybierany najlepszym arbitrem świata według IFFHS. Prowadził finał mistrzostw świata w Los Angeles w 1994 roku Brazylia - Włochy, a także finał Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund a Juventusem. Cieszył się olbrzymim uznaniem i szacunkiem w świecie futbolu.

Doceniano go także w kraju. Sandor Puhl był honorowym obywatelem miast Eger i Emod, a także wiceprzewodniczącym Komisji Sędziowskiej Węgierskiego Związku Piłki Nożnej. Nie ujawniono przyczyny śmierci węgierskiego sędziego.

Zmarł dwukrotny mistrz olimpijski. Był prawdziwą legendą sportu

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze