Thiago Cionek i Sadio Mane

Autor: AP Photo/Eduardo Verdugo Thiago Cionek i Sadio Mane podczas meczu Polska-Senegal 1:2

Niechlubne "wyróżnienie" Thiago Cionka. Znalazł sie wsród najgorszych piłkarzy mundialu

2018-06-21 9:49

Thiago Cionek nie tak wyobrażał sobie mecz z Senegalem. Po końcowym gwizdku wielu kibiców obwiniało stopera reprezentacji Polski za porażkę 1:2. W pierwszej połowie defensor skierował piłkę do własnej bramki i rywale mogli cieszyć się po raz pierwszy. Dyspozycja piłkarza SPAL nie umknęła także zagranicznym ekspertom. Polak trafił do jedenastki najgorszych zawodników pierwszej kolejki fazy grupowej rosyjskiego turnieju.

Thiago Cionek w ogniu krytyki znalazł się pod koniec pierwszej połowy meczu Polska - Senegal na MŚ 2018. W 38. minucie 32-letni stoper biało-czerwonej kadry tak niefortunnie interweniował po strzale rywala, że skierował piłkę do własnej siatki. W drugiej części gry ogromny błąd popełnił z kolei Grzegorz Krychowiak. Pomocnik zagrał bardzo niedokładną piłkę, którą przejął Mbaye Niang i po chwili pognał w kierunku pustej bramki. W końcówce "Krycha" zrehabilitował się, strzelając gola, ale mimo tego biało-czerwoni przegrali 1:2. Na podopiecznych Adama Nawałki suchej nitki nie zostawili także zagraniczni eksperci.

Choć na naganę zasłużył w zasadzie cały zespół, to portal bbc.com w swojej jedenastce najgorszych zawodników pierwszej kolejki fazy grupowej mundialu 2018 w Rosji umieścił między innymi Thiago Cionka. 32-letni zawodnik SPAL na towarzystwo nie może narzekać. 20-krotny reprezentant naszego kraju znalazł się w zestawieniu obok wielkich gwiazd, jak choćby Luis Suarez, Raheem Sterling czy David de Gea.

Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach Thiago Cionek, o ile dostanie szansę gry, zamknie usta krytykom. Biało-czerwoni kolejne mundialowe spotkanie zagrają w niedzielę przeciwko Kolumbii. Rywalizację w fazie grupowej MŚ 2018 zakończą pojedynkiem z Japonią (28 czerwca). Awans do fazy pucharowej uzyskają dwie najlepsze drużyny.

Sprawdź wyniki sportowe na żywo. Tabele i statystyki.