Szalone WIDEO z szatni reprezentacji USA. Tak świętowały zdobycie mistrzostwa świata

2019-07-08 12:19 MSo
Reprezentacja USA w piłce nożnej
Autor: EastNews Reprezentacja USA w piłce nożnej po zdobyciu mistrzostwa świata

Za nami mistrzostwa świata kobiet w piłce nożnej. We francuskim finale Stany Zjednoczone okazały się lepsze od Holandii i to one sięgnęły po najważniejsze trofeum piłkarskie globu! W sieci pojawiły się materiały wideo z radości zawodniczek, które szalały z tej okazji w szatni.

Amerykanki od lat rządzą w kobiecym futbolu. W ośmiu rozegranych dotąd turniejach o mistrzostwo świata, za każdym razem dochodziły przynajmniej do półfinału. Nic dziwnego, że i w niedzielę w Lyonie ich rywalki nie miały nic do powiedzenia. Bo choć Holenderki są mistrzyniami Europy, to dopiero drugi raz rywalizowały o prymat na świecie.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych obroniła kobiece mistrzostwo świata. Bramki Megan Rapinoe i Rose Lavelle dały zwycięstwo nad kadrą Oranje. Radość po zwycięstwie była wielka i trudno się dziwić. Najlepszą drużyną globu nie zostaje się codziennie.

Smutek Holenderek przyćmiło szaleństwo zawodniczek z Ameryki, które świetnie bawiły się w szatni. Były dzikie tańce, dużo alkoholu, a nawet... narciarskie gogle, które przywdziała każda z zawodniczek. Impreza przeniosła się potem w kolejne miejsca, ale z tego już tak dokładniej relacji nie było.

Po meczu bohaterkom finału przyznano nagrody indywidualne. Złota Piłka i Złoty But trafiły do najlepszej piłkarki mistrzostw - Megan Rapinoe. Alex Morgan uhonorowana została Srebrnym Butem. Srebrna Piłka trafiła do Lucy Bronze, a Brązowa Piłka do Rose Lavelle. Złotą Rękawicę dla najlepszej bramkarki mundialu otrzymała natomiast Saria van Veenendaal.

Najnowsze