Biało-czerwoni zakończyli ME w piłce ręcznej na 6. miejscu Islandczycy wykiwali Polaków w końcówce

2014-01-25 5:00

Co za pech polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach Europy w Danii! W meczu o 5. miejsce nasi szczypiorniści przegrali z Islandią 27:28, mimo że przez niemal cały mecz prowadzili.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze, od szybkiej, dynamicznej, ale też bardzo dokładnej gry Polaków. Świetnie spisywał się drugi obrotowy Kamil Syprzak, który godnie zastępował Bartosza Jureckiego i został wybrany na najlepszego zawodnika polskiej drużyny w tym meczu.

Mecz Polska - Islandia na żywo. Zapis relacji live

Na skrzydle szalał Adam Wiśniewski, a w bramce świetny był Sławomir Szmal. Z kolei Islandczycy grali niemrawo, a ich bramkarz wpuszczał niemal każdy polski strzał.

Przeczytaj: Transfery 2014. Michael Essien piłkarzem AC Milan

Do przerwy Polacy prowadzili 16:13, ale po przerwie rywale zaczęli się do nich zbliżać. I wreszcie w ostatniej minucie wyszli na prowadzenie 28:27, którego do końca już nie oddali.