El. EURO 2022: Polska poznała rywali! Piłkarze ręczni wiedzą, z kim powalczą o mistrzostwa

2020-06-16 17:47 MD
Arkadiusz Moryto: - Jest potencjał w tej kadrze
Autor: MARCIN GADOSMKI/SUPER EXPRESS Arkadiusz Moryto

W późne wtorkowe popołudnie rozlosowane zostały grupy eliminacyjne mistrzostw Europy 2022 w piłkę ręczną. Reprezentacja Polskiwie już zatem, z kim przyjdzie jej zmierzyć się w walkę o przepustkę na turniej, który zostanie rozegrany na początku 2022 roku na Słowacji i Węgrzech. Przed "Biało-czerwonymi" spore wyzwanie, ale nie jest najgorzej!

Początkowo losowanie miało się odbyć w kwietniu w Bratysławie, ale wybuch pandemii koronawirusa sprawił znaczne przesunięcie tego wydarzenia. Ostatecznie doszło do niego dopiero teraz, ale mamy już pełną jasność. Wszystkie ekipy, które znalazły się w drugiej fazie eliminacyjnej, właściwej, poznały swoich przeciwników w rywalizacji o słowacko-węgierski turniej. Podopieczni trenera Patryka Rombla nie będą mieli łatwo, ale szanse na zakwalifikowanie się do imprezy jak najbardziej posiadają.

Wielki gwiazdor pożegnał się z PGE Vive Kielce. Uros Zorman przedstawił NIEZNANE fakty

Słowenia, Holandia, Polska, Turcja - oto skład grupy "Biało-czerwonych" w walce o Euro, które odbędzie się na początku 2022 roku. Promocję na czempionat uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, a ponadto cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Osiągnięcie takiego wyniku jak najbardziej leży zatem w mocy Polaków, ale łatwo nie będzie, zwłaszcza w pojedynkach ze Słoweńcami.

W tegorocznych mistrzostwach Europy, walczącej o odbudowanie się reprezentacji Polski nie poszło dobrze. "Biało-czerwoni" zanotowali w fazie grupowej komplet porażek, a rywalizowali w niej ze Słowenią, Szwecją oraz Szwajcarią. Zebrali jednak przy tym także i bezcenne doświadczenie, które może zaowocować już w kwalifikacjach do kolejnego turnieju.

Najnowsze