Kapitan Legii Warszawa RATUJE zupełnie inny klub! Ofiarował CENNĄ pamiątkę

2020-06-26 19:04 MD
Artur Jędrzejczyk
Autor: CyfraSport Artur Jędrzejczyk

Sport ponad podziałami - kolejny raz możemy przekonać się, że to piękne stwierdzenie to coś więcej niż tylko utarta maksyma. W roli głównej tym razem postanowił wystąpić kapitan Legii Warszawa, Artur Jędrzejczyk. Piłkarz wystawił na licytację swoją koszulkę z autografem na aukcję, z której dorobek przekazywany jest PGE VIVE Kielce walczącemu o spięcie budżetu na kolejny sezon.

Pandemia koronawirusa walnie odbija się na kwestiach ekonomicznych w wielu klubach sportowych. Boleśnie przekonują się o tym również i w PGE VIVE Kielce. Niekwestionowanie najlepsza drużyna piłki ręcznej w naszym kraju ryzykuje znaczny spadek poziomu sportowego - a to dlatego, że właściciel ekipy, Bertus Servaas, musi wycofać się ze sponsorowania zespołu, gdyż jego interesy nie mają się już tak dobrze jak kiedyś.

Piotr Zieliński całkowicie się odmienił. Zrobił sobie CZEPEK [WIDEO]

Z tego powodu kielczanie rozpoczęli zbiórkę ratowniczą. Chcą pozyskać od kibiców i wszystkich chętnych 2,5 mln złotych, co pozwoliłoby na spięcie budżetu i dalszą walkę na najwyższym możliwym poziomie. W aukcjach zatytułowanych "Rzuć groszem dla piłki ręcznej" udział postanowił wziąć także kapitan Legii Warszawa, Artur Jędrzejczyk. Gracz warszawskiego zespołu wystawił na licytację koszulkę ze swoim autografem.

Artur Jędrzejczyk wspiera PGE VIVE Kielce
Autor: Facebook Artur Jędrzejczyk wspiera PGE VIVE Kielce

W aukcji można wziąć udział na Facebooku, odnajdując "Licytacje RzucGroszem dla piłki ręcznej".

A sam Jędrzejczyk być może przypomniał sobie swoją przeszłość piłkarską i fakt, że półroczne wypożyczenie do Korony Kielce wiosną 2010 roku pozwoliło mu zaistnieć i wybić się później do pierwszej drużyny Legii Warszawa, w której zrobił wielką karierę. Teraz postanowił wesprzeć ekipę ze Świętokrzyskiego, choć już z całkowicie innego sportu.

Najnowsze