Kielce stawiają na Kaczora

2020-02-19 12:32 Waldek Zawołowicz
Romaric Guillo
Autor: MICHAL STAŃCZYK/CYFRASPORT Romaric Guillo

Mistrzowie Polski stawiają na młodzież. Z PGE Vive po sezonie żegna się francuski obrotowy Romaric Guillo (29 l.). W jego miejsce przychodzi wychowanek Kusego Kraków, Sebastian Kaczor (18 l.).

Obrotowy HBC Nantes trafił do Kielc trochę przypadkowo. Prezes Bertus Servaas zmuszony był szukać obrońcy po niespodziewanym odejściu Marko Mamicia. Zdecydowano się ściągnąć czwartego obrotowego Nantes. Guillo podpisał z klubem tylko roczny kontrakt i czekał, co się wydarzy. Bretończyk robił swoje, był jednym z czołowych zawodników kieleckiej drużyny. Decyzja zapadła na cztery miesiące przed upływem kontraktu.

- W przyszłym sezonie będziemy mieli na pozycji obrotowego trzech graczy, w tym młodego polskiego zawodnika, na którego rozwój też będziemy chcieli postawić. Dodatkowo, w sezonie 2020/21 obowiązywał będzie nowy przepis, obligujący kluby do tego, by w każdym momencie meczu na boisku przebywało co najmniej dwóch Polaków. To także miało wpływ na naszą decyzję - tłumaczy Servaas.

Tymczasem kielecki klub wyraźnie stawia na młodzież. Przykładem jest nowy nabytek. Sebastian Kaczor jest wychowankiem Kusego Kraków, a w tej chwili jest uczniem i zawodnikiem gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W tym sezonie junior w 10 meczach I lidze zdobył 43 bramki. Przed młodym kołowym otwiera się zatem wielka kariera. Od lipca Kaczor będzie się uczył fachu w towarzystwie Artioma Karalioka (23 l.) i nowego kołowego Nicolasa Tournata (26 l.) z HBC Nantes. Z Kielc odchodzi zasłużony dla klubu, Julen Aguinagalde (38 l.), który zakończy karierę w swoim rodzinnym Bidasoa Irun.