KORONAWIRUS w Wiśle Płock! Znamy szczegóły

2020-09-28 12:48 Paweł Staniszewski
Michał Daszek, Orlen Wisła Płock
Autor: Cyfra Sport Michał Daszek

W ostatnim czasie coraz więcej klubów zmaga się z problemem obecności wirusa COVID-19 wśród zawodników oraz sztabów szkoleniowych. W niedzielę media informowały o 30 przypadkach zarażeń w Pogoni Szczecin, a także o 8 przypadkach wśród graczy oraz trenerów w siatkarskiej Vervie Warszawa. Dziś z kolei do tych dwóch klubów dołączyła Wisła Płock.

Nie chodzi jednak o piłkarzy nożnych "Nafciarzy", a o drużynę szczypiornistów. Przed tygodniem jeden z zawodników płocczan skarżył się na brak węchu i smaku, a przeprowadzone badania wykazały u niego obecność koronawirusa. Wszyscy zawodnicy, sztab szkoleniowy, a także sztab medyczny zostali poddani testom, a następnie trafili na kwarantannę. W sobotę wszystkie te osoby zostały przebadane ponownie. Testy potwierdziły obecność koronawirusa u dwóch kolejnych zawodników oraz jednej osoby ze sztabu medycznego.

Super Sport 15.09.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zaistniała sytuacja mocno komplikuje sytuację klubu z Płocka. Na najbliższy weekend zaplanowano bowiem dokończenie sezonu 2019/2020 i rozegranie turnieju finałowego pucharu Polski. W sobotę płocczanie mieli zmierzyć się w półfinale z Azotami Puławy. Pozytywny wynik testu na koronawirusa traktowany jest jak zwykła kontuzja, więc o przełożeniu meczu nie ma mowy. Jeśli Wisła nie przystąpi do spotkania, zostanie ukarana walkowerem. Warto zaznaczyć, że trener drużyny z Płocka – Xavi Sabate – oprócz zarażonych nie będzie mógł także skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodników. Sytuacja w Płocku jest zatem niewesoła.

Konflikt na Kaukazie: Mecz Legia - Karabach ZAGROŻONY? Zapadła ważna decyzja

Póki co nie wiadomo, jaką decyzję w kwestii występu Wisły w pucharze Polski podejmą klubowi decydenci. W zeszłym tygodniu płocczanie mieli zmierzyć się w meczu towarzyskim z SC DHfK Lipsk, spotkanie zostało jednak odwołane. Wygląda na to, że wszystko w rękach Powiatowego Inspektora Sanitarnego, w którego gestii leży zwolnienie z kwarantanny. Najprawdopodobniej decyzja zostanie ogłoszona jeszcze w poniedziałek.

KRWAWA JATKA w hicie polskiego hokeja. Sędziowie nie nadążali z rozdzielaniem! [ZDJĘCIA]

Po turnieju finałowym pucharu Polski Wisła Płock planuje rozegranie spotkania 4. kolejki PGNiG Superligi przeciwko MMTS Kwidzyn. Mecz został jednak zaplanowany dopiero na 7. października. Płocczanie okupują aktualnie 3. miejsce w ligowej tabeli, w 3 spotkaniach wygrywając dwukrotnie. Do prowadzącego duetu Azoty Puławy i Vive Kielce tracą po 3 punkty.

Najnowsze