Koronawirus: Zawodnicy nie mogą trenować, więc... pomagają! Są aniołami dla starszych

2020-03-16 10:25 DaO
TV 05/07 Huettenberg
Autor: East News TV 05/07 Huettenberg

Koronawirus na długie tygodnie pozbawił sportowych kibiców emocji, a zawodników pracy. Niemal wszystkie rozgrywki w Europie zostały zawieszone albo zakończone przez pandemię chińskiej zarazy. Sportowcy nie zamierzają jednak siedzieć z założonymi rękami. Szczypiorniści z Niemiec postanowili wykorzystać swój wolny czas na pomoc najbardziej potrzebującym w obecnym czasie, a więc osobom starszym. #RazemPrzeciwKoronawirusowi

Koronawirus torpeduje nie tylko życie społeczne, gospodarkę, ale także sport. Od kilku dni wiemy, że w najbliższym czasie nie zobaczymy m.in. meczów we Włoszech, Hiszpanii, Anglii, czy Polsce. Dotyczy to wszystkich dyscyplin. W ten sposób chce się ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa między kibicami i zawodnikami. Ta ostatnia grupa ma niespodziewane wolne od pracy.

Kibice NIENAWIDZĄ właściciela Hoffenheim. A on chce uratować świat przed KORONAWIRUSEM!

Sportowcy aktywnie włączają się w walkę z pandemią. Znaczna część poprzez media społecznościowe apeluje do swoich fanów, aby ci zostali w domu, dzięki czemu zmniejszą do minimum możliwość zakażenia się koronawirusem. Szczypiorniści z drugoligowego zespołu z Niemiec, TV 05/07 Huettenberg poszli nawet o jeden krok dalej. Od teraz zamierzają pomagać osobom starszym.

- Skoro szkoły są zamknięte, a obiekty sportowe nie mogą funkcjonować, to mamy więcej czasu, by zrobić coś dobrego. Zawodnicy i cały klub chcą zaoferować swoją pomoc potrzebującym - czytamy w oświadczeniu klubu. Zawodnicy i sztab szkoleniowy oferują robienie zakupów osobom starszym. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, proszą aby listy z zakupami przesyłać mailam albo zgłaszać telefonicznie.

Najnowsze