Legenda piłki ręcznej zostaje w klubie! Ale rola będzie NIECODZIENNA

2020-07-22 14:22 Marcin Długosz
Krzysztof Lijewski, PGE Vive Kielce
Autor: Cyfra Sport Krzysztof Lijewski

Krzysztof Lijewski jest jednym z ostatnich wspaniałych zawodników reprezentacji Polski w piłce ręcznej, którzy jeszcze kontynuują swoją karierę. Zawodnik teraz przedłużył swój kontrakt z mistrzem kraju, PGE Kielce, ale jego rola w ekipie będzie niecodzienna - połączy bowiem funkcje gracza oraz asystenta trenera Tałanta Dujszebajewa!

Lijewski jest zawodnikiem kieleckiego zespołu od 2012 roku. W tym czasie co roku wygrywa z nim mistrzostwo Polski oraz krajowy puchar, a ponadto może poszczycić się także i triumfem w Lidze Mistrzów 2015/2016. Na początku lipca rozgrywający obchodził jednak już 37. urodziny, co w naturalny sposób skłania do myśli o ostatnim okresie kariery. Gracz postanowił więc jeszcze w najbliższym sezonie pomagać kolegom na parkiecie, ale jednocześnie łączyć te obowiązki także i z funkcją asystenta pierwszego trenera.

Polscy piłkarze ręczni zagrają na MŚ 2021! Dostali "dziką kartę"

- Wiem, że czas leci nieubłaganie i prędzej czy później karierę sportową skończę. Mam nadzieję, że proces przechodzenia z kariery zawodniczej na ławkę trenerską przejdzie w moim przypadku troszeczkę płynniej, niż może się wydawać - powiedział Lijewski w rozmowie z oficjalną stroną klubu, kielcehandball.pl.

Na jej łamach odniósł się także prezes kielczan, Bertus Servaas: - Bardzo się cieszę z takiego obrotu spraw. Krzysztof Lijewski to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników naszej drużyny, który stanowi jego wielką wartość. Jestem szczęśliwy, że w najbliższym sezonie wciąż będzie wspierał kolegów na parkiecie, a jednocześnie uczył się trenerskiego fachu pod okiem Tałanta Dujszebajewa. Takie połączenie przyniesie wiele korzyści zarówno samemu "Lijkowi" jak i całemu zespołowi.

Czteroletni kontrakt Lijewskiego wskazuje, że były reprezentant Polski wiąże swoją przyszłość z Kielcami także i po zakończeniu kariery zawodniczej. I to bez wątpienia jest doskonała wiadomość dla wszystkich kibiców mistrzów kraju!

Prezes Legii UJAWNIA, czy sprzeda Karbownika. Jasna deklaracja | FUTBOLOGIA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.