Szymon Sićko, Grzegorz Tkaczyk, Karol Bielecki

i

Autor: MICHAŁ STAŃCZYK/CYFRASPORT Szymon Sićko, Grzegorz Tkaczyk, Karol Bielecki

Szymon Sićko będzie jak Karol Bielecki?! Może być nową gwiazdą reprezentacji!

2020-01-16 13:45

Rzuca jak Karol Bielecki, skacze jak Grzegorz Tkaczyk! Rośnie wielki talent w polskiej piłce ręcznej. Szymon Sićko (22 l.) imponował formą podczas mistrzostw Europy w Goeteborgu. Co prawda wróciliśmy do domu bez zdobyczy punktowych, ale cieszy, że systematyczne postępy czynią młodzi szczypiorniści.

 Rozgrywający Górnika Zabrze strzelił na Euro 15 goli, ale imponował nie tylko tym. Rzucał z ogromną siłą. Na meczu ze Słowenią (23:26) EHF zmierzyła siłę rzutu Polaka, która wyniosła aż 139 km/godz! To więcej, niż legendarny Karol Bielecki. W swoich najlepszych latach „Kola” potrafił odpalić pocisk z prędkością 130 km/godz.
Wychowanek Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka przy rzucie imponował też efektownym wyskokiem z obu nóg, niczym Grzegorz Tkaczyk. Sićko wybił się na wysokość 73 cm.
- To całkiem niezły wyskok. Podczas swojej szczytowej formy potrafiłem wybić się jeszcze wyżej. Ale Szymon ma wszystko, żeby ten wynik poprawić i stać się czołowym rozgrywającym na świecie – mówi Tkaczyk.
Do poprawy została jeszcze gra w obronie i skuteczność. Choć Szymon Sićko w meczu ze Szwecją (26:28) naszym najskuteczniejszym zawodnikiem, zdobywając 8 bramek.
- Nie wszystko mi wchodziło. Gdyby tak było, to byśmy wygrali. Podobnie było w meczu ze Słowenią. Mamy już dość przegrywania po ładnej grze, czas zwyciężać brzydko – ocenił dla TVP Sport bombardier Górnika.
Sićko po tym sezonie wraca z wypożyczenia do PGE Vive Kielce. Ale nie jest wykluczone, że zakotwiczy w innym klasowym zespole. Chętnych na jego usługi pewno nie zabraknie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze