Victor Tomas Hiszpania, piłka ręczna

Autor: archiwum se.pl

ME w piłce ręcznej. Hiszpania awansowała do półfinału

2014-01-22 19:20

Nie było niespodzianki w spotkaniu grupy I ME w piłce ręcznej pomiędzy Hiszpanią a Macedonią. Zgodnie z przewidywaniami zwycięstwo odnieśli piłkarze "La Roja" (33:22), którzy tym samym zapewnili sobie awans do pólfinału rozgrywek.

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że spotkanie to zakończy się tak wysokim wynikiem. Od początku obie ekipy grały punkt za punkt.

Hiszpanie przewagę zaczęli uzyskiwać dopiero po pierwszym kwadransie gry. Na przerwę aktualni mistrzowie świata schodzili przy prowadzeniu zaledwie trzema punktami.

W drugiej części spotkania "La Roja" potwierdziła jednak swoją dominację i mecz zakończył się rezultatem 33:22.

Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego dołączyła do Danii i Francji, które już wcześniej zapewnili sobie awans. O ostatnie miejsce w 1/2 finału w bezpośrednim pojedynku powalczą Polska i Chorwacja.