MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE RĘCZNEJ. Polska - Macedonia, wynik 25:27. Koniec marzeń Polaków? OCENY po meczu

2012-01-23 19:24

Przegrali na własne życzenie. Gdy w końcówce meczu z Macedonią Polacy "gonili" wynik, było widać, że wcale nie są słabsi od rywali. Szkoda tylko, że kiedy Macedończycy rzucali kolejne bramki, polscy zawodnicy myślami byli jeszcze w szatni. A może byli przekonani, że znowu w ostatniej chwili odrobią straty? Pewnie by tak było, jednak tym razem nadmierna pewność siebie ich zgubiła. Nie przewidzieli, że macedoński zespół "wzmocnią" jeszcze... sędziowie.

Pierwszych minut w wykonaniu Polaków nie ma sensu oceniać, bo jedynym biało-czerwonym widocznym na boisku był Bartosz Jurecki. Grali za to Macedończycy.

Kirił Łazarow robił, co chciał. Nie byli w stanie zatrzymać go ani obrońcy, ani żaden z naszych bramkarzy. Zanim nasi reprezentanci się obudzili, przegrywali już siedmioma bramkami.

W polskiej ekipie w pierwszej połowie na ciepłe słowa zasłużyli tylko Bartosz Jurecki i Grzegorz Tkaczyk.

Przeczytaj koniecznie: Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Polska - Macedonia, wynik 25:27. Tym razem cudu nie było... Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

W drugiej części spotkania na kilka dających nadzieję zrywów decydowali się Robert Orzechowski, Kamil Syprzak, Tomasz Tłuczyński i Krzysztof Lijewski.

I kiedy już Macedończycy czuli na plecach oddech Polaków, o oddech dla naszych rywali zadbali sędziowie, którzy tendencyjnymi decyzjami w ważnych momentach zabrali biało-czerwonym sporo czasu. Niestety, zabrakło go w końcówce.

Duńczycy ograli dziś Niemców, co oznacza, że przed ostatnim spotkaniem tej fazy - właśnie z Niemcami - mamy jeszcze teoretyczne szanse na awans do półfinałów.