Anna Wysokińska

Autor: Facebook Anna Wysokińska

MŚ w piłce ręcznej: Polska w półfinale! WOJNA z Rosją wygrana!

2015-12-17 8:26

Polskie szczypiornistki awansowały do półfinału mistrzostw świata, rozgrywanych w Danii. W Herning podopieczne Kima Rasmussena okazały się lepsze od Rosjanek, wygrywając w prawdziwym dreszczowcu 21:20. O finał nasze szczypiornistki zagrają z Holandią. Z "Oranje" biało-czerwone mają rachunki do wyrównania.

Przed meczem Polska - Rosja wydawało się, że faworytem do awansu do strefy medalowej jest "Sborna". Środowe rywalki naszych szczypiornistek w Danii spisywały się doskonale. Wystarczy powiedzieć, że do spotkania z Polkami wygrały wszystkie spotkania, w tym między innymi z mistrzyniami Europy - Norweżkami. Biało-czerwone w fazie grupowej nikogo nie zachwyciły i świat piłki ręcznej przyjął ich wygraną w 1/8 finału z Węgrami jako niemałą sensację.

Polska w półfinale MŚ w piłce ręcznej!

Od początku ćwierćfinałowej konfrontacji podopieczne Kima Rasmussena udowadniały, że poniedziałkowy triumf nad Madziarkami nie był przypadkiem. Iwona Niedźwiedź, Monika Kobylińska i Karolina Kudłacz-Gloc ciągnęły grę naszej drużyny narodowej w ataku, a świetne interwencje Anny Wysokińskiej pozwoliły na wypracowanie czterech bramek przewagi. W pewnym momencie Rosjanki zaczęły jednak grać lepiej, a przede wszystkim mądrzej, i udało im się do przerwy zniwelować straty do dwóch goli. Biało-czerwone przed drugą częścią gry prowadziły 11:9.

Po przerwie nasze dziewczyny nieco się zacięły. Już po dwóch minutach "Sborna" doprowadziła do remisu i to rywalki były w gazie. Na kwadrans przed końcem przeciwniczki wypracowały dwubramkową przewagę, a wszystkim w Herning wydawało się, że Polkom będzie niezwykle ciężko ją odrobić. Na szczęście udało się to, a przez ostatnie kilka minut spotkania, podobnie jak z Węgrami, żadna z ekip nie potrafiła rzucić gola. Na pochwałę w tym momencie zasługuje Weronika Gawlik, która w końcówce zastąpiła w bramce Wysokińską i broniła nieprawdopodobne piłki. Na wagę awansu trafiła Monika Kobylińska na niecałą minutę przed końcem. W półfinale Polska zagra z Holandią. Z "Oranje" nasze zawodniczki rywalizowały już w grupie. Wtedy przegrały znacznie 20:31. Walkę o finał zespół Kima Rasmussena rozpocznie w piątek 18 grudnia o godzinie 18:00.

Polska - Rosja 21:20 (11:9)

Polska: Gawlik, Wysokińska – Achruk, Kobylińska, Kudłacz-Gloc, Niedźwiedź, Pielesz, Zych, Gadzina, Kocela, Łabuda, Zalewska, Kulwińska, Sądej, Stachowska, Stasiak

Rosja: Sediokina, Jerochina – Kuzniecowa, Dmitriewa, Sen, Akopian, Wjacherewa, Bobrownikowa, Makiejewa, Mariennikowa, Bliznowa, Czernoiwanenko, Wedechina, Ilina, Chmyrowa, Kalinina