Nie żyje mistrz olimpijski! Słynny zawodnik zmarł na zawał serca

2021-02-22 18:04
Znicz, świeczka, świeczki
Autor: EastNews Znicz, świeczka, świeczki

Świat szczypiorniaka pogrążył się w głębokiej żałobie po śmierci wybitnego piłkarza ręcznego, Zlatko Saracevicia. Na swoim koncie miał medale najważniejszych imprez - mistrzostw świata, Europy i Igrzysk Olimpijskich. Laury zdobywał nie tylko w kadrze Chorwacji, ale także Jugosławii. Miał 59 lat.

W wieku 59 lat zmarł mistrz olimpijski z Atlanty w piłce ręcznej Zlatan Saracevic. Jak poinformowały na swoich łamach chorwackie media, powodem śmierci wybitnego sportowca miał być zawał serca. Jeszcze w niedzielę prowadził zespół szczypiornistek Podravki Koprivnica w wygranym meczu na szczycie ekstraklasy z Lokomotivą Zagrzeb 32:29. Niedługo później pojawiała się wiadomość o tragedii... Lekarze ze szpitala w Koprivnicy przez 40 minut prowadzili reanimację.

Gwiazdor reprezentacji Polski opowiada o koronawirusie. Miał POWAŻNE OBJAWY, brzmi SZOKUJĄCO

Saracevic był mistrzem igrzysk w Atlancie w barwach Chorwacji i brązowy medalistą olimpijskim z Seulu w składzie Jugosławii. Z tymi krajami – odpowiednio Jugosławią i Chorwacją – sięgnął także po złoto i srebro mistrzostw świata.

Wiele sukcesów odnosił także z klubami. Na swoim koncie ma m.in. mistrzostwa Jugosławii, Węgier i Chorwacji. Zostawał także królem strzelców francuskiej ekstraklasy, a także Ligi Mistrzów. Po zakończeniu kariery zawodnika został trenerem. Prowadził m.in. RKHM Dubrovnik, RK Zagrzeb czy RK Podravka. Był także asystentem selekcjonera Chorwacji!

Lewandowski, Ronaldo i Ibrahimović – bitwa na OBRZYDLIWIE drogie fury! | Futbologia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze