Kinga Achruk, piłka ręczna kobiet, reprezentacja Polski

Autor: CYFRA SPORT

Nieudana pogoń piłkarek ręcznych. Porażka Polek na otwarcie mistrzostw świata

2021-12-03 23:18

Polska przegrała z Serbią 21:25 w swoim pierwszym występie na mistrzostwach świata piłkarek ręcznych w Hiszpanii. Polki nie wykorzystały w tym meczu wielu szans, bo po przerwie doszły rywalki na jedną bramkę, ale zupełnie zepsuły końcówkę meczu.

Nasza reprezentacja budowana od dwóch lat przez norweskiego szkoleniowca Arne Senstada nie była faworytem w tym meczu i pierwsza połowa zdawała to potwierdzać. Serbki szybko objęły prowadzenie i kontrolowały grę. Na parkiecie brylowała Jovana Stoilijković skuteczna z gry, jak i pewnie wykorzystująca rzuty karne. Pierwszą połowę rywalki wygrały 16:13. Gdy po przerwie dołożyły trzy kolejne bramki wydawało się, że nie będę miały problemów z odniesieniem pewnego zwycięstwa. Tymczasem Polki się przebudziły. Znakomicie zaczęła bronić Monika Maliczkiewicz, w ofensywie skuteczna była Aleksandra Rosiak oraz obie skrzydłowe - Magda Balsam i Dagmara Nocuń. W 44 .min było już tylko 19:20, a w 49. min przy stanie 20:21 Polki miały rzut karny, którego nie wykorzystała Monika Kobylińska. Później jeszcze raz nasze zawodniczki zmniejszyły różnicę do jednego gola, ale zabrakło im spokoju i zimnej głowy, choć w zespole była ... Aleksandra Zimny. W końcówce gole rzucały tylko Serbki, które wygrały ostatecznie 25:21. Najwięcej bramek do Polski zdobyły Rosiak 6 oraz Nocuń 5. W niedzielę kolejnym rywalem Polek będą Rosjanki. Dzisiaj aktualne wicemistrzynie olimpijskie zdeklasowały egzotyczny zespół Kamerunu, wygrywając aż 40:18.

Mistrzowie Polski przegrywają w Paryżu! PSG nie pozostawiło szans, Vive Kielce nie dało rady