Piłka ręczna: Szwecja-Hiszpania, wynik meczu 23:24. Hiszpania wygrała mecz o 3. miejsce na MŚ 2011.

2011-01-30 17:28

Gospodarze Mistrzostw Świata 2011 w piłce ręcznej kończą cały turniej bez medalu. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Szwecji przegrała z Hiszpanią 23:24. W walce o złoto zmierzą się ze sobą szczypiorniści z Francji i Danii.

Piłkarze ręczni ze Szwecji polegli w meczu o trzecie miejsce. Gospodarze ulegli gościom 23:24. Po pierwszej połowie spotkania był remis 11:11, ale w drugiej połowie to Hiszpanie zdołali wyprzedzić Szwedów o jeden punkt. Po bardzo dramatycznej końcówce zakończyło się na wyniku 12:13.

Zwycięzcę mundialu w Skandynawii wyłoni starcie Francuzów z Duńczykami. W półfinale ciesząca się z brązu Hiszpania przegrała z Duńczykami, którzy jako jedyna drużyna wygrała wszystkie mecze.

Faworytami w walce o medal są jednak trójkolorowi - mistrzowie olimpijscy z 2008 roku, mistrzowie świata z 2009 r. i mistrzowie Europy z 2010 r.