Piłka ręczna, Liga Mistrzów. Piotr Chrapkowski rozstrzelał Petersburg

2011-10-16 20:17

To był popis jednego aktora. Lewy rozgrywający Piotr Chrapkowski (23 l.) niemal w pojedynkę rozbił silny St. Petersburg HC (30:26) i poprowadził Orlen Wisłę Płock do drugiego zwycięstwa w grupie C Ligi Mistrzów.

Uznawany za największy talent krajowego szczypiorniaka Chrapkowski był nie do zatrzymania dla graczy wicemistrza Rosji. Bronił, dogrywał, a przede wszystkim zdobył 6. bardzo ważnych goli (najwięcej w swojej drużynie).

Zwycięstwo mistrzów Polski było zagrożone tylko w pierwszych minutach, kiedy to goście wyszli na prowadzenie 3:1. Po kwadransie „Nafciarze” narzucili rywalom swój styl i na przerwę zeszli prowadząc 17:11. W drugiej połowie gospodarze kontrolowali sytuację i nie pozwalali przeciwnikom na zmniejszenie strat.