Piłka ręczna. Polska - Korea Południowa, wynik 25:20. Polacy górą nad mistrzami Azji

2011-01-18 20:47

Reprezentacja polskich szczypiornistów pokonała Koreę Południową 25:20. Polacy tym samym zapewnili sobie awans z grupy D. Zawodnikiem meczu został wybrany Sławomir Szmal. Polacy w ostatnim meczu pierwszej fazy grupowej zagrają ze Szwecją.

W pierwszej połowie Polakom nie szło. Koreańczycy grali bardzo konsekwentnie, szybko rozgrywając piłkę. W naszej drużynie szwankowała skuteczność, do przerwy przygrywaliśmy 10:11.

Przeczytaj koniecznie: Wszystko o Mistrzostwach Świata

W drugiej połowie Polacy zdecydowanie przyspieszyli. Szybko udało nam się odrobić straty, a Koreańczycy wyraźnie zwolnili. Podopieczni Bogdana Wenty równie szybko wyli też na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Korea Płd. - Polska 20:25 (11:10)

Korea Płd.: Chang Woo Lee, Chan Young Park, Dong Myung Lee – Yi Kyeong Jeong, Jae Bok Sim, Hyo Won Eom, Su Young Jung, Jung Geu Park, Hwan Sung Kim, Chan Yong Park, Duk Jun Lim, Jae Woo Lee, Yun Suk Oh, Dong Geun Yu, Ci Yoel Yoon, Seung Do Na.

Polska: Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Bartłomiej Jaszka, Patryk Kuchczyński, Grzegorz Tkaczyk, Bartłomiej Tomczak, Karol Bielecki, Artur Siódmiak, Bartosz Jurecki, Mariusz Jurasik, Piotr Grabarczyk Tomasz Tłuczyński , Mariusz Jurkiewicz, Marcin Lijewski, Tomasz Rosiński, Mateusz Zaremba.